• چهارشنبه، 14 خرداد 1399
  • Wednesday 3 June 2020
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 9869  -  16 آبان 1396 ساعت 12:09

ترامپ:

خرید تجهیزات نظامی کسری تجاری آمریکا با کره جنوبی را کاهش می دهد
دونالد ترامپ روز سه شنبه در نشست دو جانبه با 'مون جائه این' رئیس جمهوری کره جنوبی خطاب به وی افزود: نمایندگانم به من گفتند که میزان تجهیزات و چیزهایی که از ایالات متحده سفارش می دهید، به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت و این یعنی کاهش کسری تجاری میان دو طرف، امری که برای مردم ما بسیار مهم است.
او گفت: ما با کشورهای مختلفی کسری تجاری داریم، ولی تلاش می کنیم که این عدم توازن تجاری را بر طرف سازیم، بنابراین از شما ( طرف کره ای) به واسطه خرید تجهیزات نظامی آمریکایی بسیار قدردانی می کنیم.
ناظران بین الملل تلاش ترامپ برای افزایش فروش سلاح آمریکایی به برخی کشورها به ویژه کشورهای جنوب شرق آسیا را در راستای ترغیب سران این کشورها به توسعه خشونت ارزیابی کرده و معتقدند که این لحن گفتار رییس جمهوری آمریکا نوعی دلالی رسمی دولت این کشور در راستای توسعه جنگ افروزی و خشونت می باشد. 
ترامپ بعد از یک سفر سه روزه به ژاپن، ظهر امروز به وقت سئول، وارد کره جنوبی شد او قرار است فردا نیز در پارلمان سخنرانی کند. 
رئیس جمهوری آمریکا در بدو ورود به کره جنوبی، به 'کمپ هامپفری' (Camp Humphreys) در 70 کیلومتری سئول رفت و با مقامات نظامی آمریکایی دیدار کرد.
ترامپ روز چهارشنبه هم به چین می رود و با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری این کشور ملاقات خواهد کرد. 
او روز دهم نوامبر جهت شرکت در اجلاس سران انجمن همکاری های اقتصادی آسیا - اقیانوس آرام، (آ.سه.آن) به ویتنام خواهد رفت. 
این سفر که طولانی ترین سفر یک رئیس جمهوری آمریکا به این منطقه بعد از جورج بوش پدر محسوب می شود، در حالی انجام شد که منطقه شرق آسیا به سبب تهدیدها و حملات لفظی ترامپ و کره شمالی علیه یکدیگر در ماه های گذشته نگرانی بسیاری را در بین شهروندان کشورهای این منطقه از یک درگیری اتمی ایجاد کرده است. 
از سوی دیگر نامشخص بودن سیاست های ترامپ در قبال تعهدات بین المللی و منطقه ای آمریکا و همچنین پیمان های بین المللی، کشورهای این منطقه را در قبال سیاست های آمریکا در این منطقه و پایبندی به آن ها با تردیدهای مواجه کرده است. /ایرنا