• دوشنبه، 27 خرداد 1398
  • Monday 17 June 2019
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 9655  -  9 آبان 1396 ساعت 11:45

در سه ماه سوم؛

درآمد بزرگ ترین بانک اروپا به ۱۳ میلیارد دلار رسید
درآمد «اچ اس بی سی» بزرگ ترین بانک اروپا در سه ماه سوم سال جاری میلادی با افزایش روبرو شد؛ این در حالی است که از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون اوضاع سوددهی این بانک سرشناس در جهان مثبت گزارش می شود. این حرکت روبه جلو «اچ اس بی سی» حاکی از پایان روند کاهش سوددهی ۶ ساله در این بانک دارد.
در همین حال «اچ اس بی سی» در بیانیه ای اعلام کرد، درآمد این بانک با بیش از ۲ درصد افزایش به ۱۳ میلیارد دلار رسید؛ البته پیش از این رقم ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای آن برآورد شده بود.
در بیانیه «اچ اس بی سی» آمده، درآمد این بانک در تمامی شعب اصلی این «اچ اس بی سی» در بخش بانکداری و بازارهای جهانی، بانکداری تجاری، مدیریت دارایی و بانکداری خرده فروشی افزایش داشته است.
همچنین سهام «اچ اس بی سی» در سال جاری میلادی تا کنون ۲۵ درصد جهش پیدا کرده و یکی از دلایل آن به اعلام برنامه این بانک مبنی بر باز خرید سهام این بانک توسط خود «اچ اس بی سی» به ارزش ۵.۵ میلیارد دلار بر می گردد.
البته شعبه «اچ س بی سی» هم در آمریکای شمالی «تست استرس» فدرال رزرو را در ماه ژوئن پشت سر گذاشت و نشان داد که قادر به باز گرداندن بیش از ۳ میلیارد از سرمایه سهامداران است./بلومبرگ انگلیسی