• پنجشنبه، 8 خرداد 1399
  • Thursday 28 May 2020
گروه خبر: فناوری اطلاعات  -  شماره خبر: 9568  -  6 آبان 1396 ساعت 13:14


واکنش گوگل به مشکل نمایشگر گوشی‌هایش
گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی حاکی است که در صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند گوگل مدل پیکسل ۲ ایکس ال مشکل سوختگی پیکسل‌ها وجود دارد و این مشکل در اثر استفاده چند روزه از گوشی برای کاربران ایجاد شده است.
اما شرکت گوگل مدعی شده است که صفحه نمایش بکار گرفته شده در این گوشی به هیچ عنوان با صفحه نمایش گوشی‌های دیگر متفاوت نیست و کاملا مشابه پنل‌های اولد سایر گوشی های هم رده آن است.
این غول تکنولوژی همچنین اعلام کرده است که تحقیقات گسترده‌ای در این باره انجام داده است و نتایج بدست آمده از تحقیقات کاملا بر تطابق پیکسل‌های صفحه نمایش گوشی ای هوشمند پیکسل ۲ ایکس ال دلالت دارد. گوگل در آخر به تمامی کاربران اطمینان داده است در اثر استفاده روزانه از این گوشی هرگز با چنین مشکلی روبرو نخواهند شد.
گوگل همچنین اعلام کرده است که به‌زودی قرار است با انتشار به‌روزرسانی‌هایی در آینده نزدیک، عمر صفحه نمایش اولد بکار گرفته شده در گوشی‌های هوشمند پیکسل ۲ ایکس ال را به حداکثر برساند.
گوگل اما اقدام دیگری برای جلب رضایت و اطمینان بخشی به کاربران و خریداران گوشی مذکور انجام داده است و آن اینکه گارانتی و ضمانت گوشی‌های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال را به دو سال افزایش داده است. بنابراین کاربران و طرفداران گوشی‌های گوگل می توانند با خیال آسوده گوشی‌های مورد علاقه خود را خریداری کنند.
گوشی پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال در دو مدل ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت حافظه معرفی شده‌اند.
شرکت گوگل در ارتباط  با پشتیبانی نرم‌افزاری گوشی‌های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال نیز اعلام کرده است که هر دو مدل تا ماه اکتبر سال 2020 میلادی به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت خواهند کرد.  به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه نیز به‌ طور منظم تا ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ برای گوشی‌های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‏ال عرضه می‌شود/ایسنا.