• سه شنبه، 28 خرداد 1398
  • Tuesday 18 June 2019
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 9526  -  5 آبان 1396 ساعت 13:39


دارایی مولتی میلیاردرهای جهان یک پنجم افزایش یافت
ثروت مولتی میلیاردرهای جهان در سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته تقریبا یک پنجم افزایش پیدا کرده؛ ضمن اینکه تعداد آنها هم به یکهزار و ۵۴۲ نفر افزایش یافته است. در همین حال ثروت میلیارد دلاری های جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی با ۶ تریلیون دلار معادل ۱۷ درصد رشد روبرو شده است.
بر اساس گزارش، شرکت PWC یا «پرایز واترهاوس اینترپرایز»، علت اصلی این افزایش به رشد تعداد و ثروت این افراد در آسیا نسبت داده می شود که برای اولین بار از تعداد مولتی میلیاردهای موجود در آمریکا پیشی گرفته است.
همچنین در حال حاضر ۶۳۷ مولتی میلیاردر در آسیا وجود دارد که این رقم برای آمریکا ۵۶۳ نفر گزارش می شود؛ ضمن اینکه افزایش سطوح کارآفرینی در چین در حال تغییر تعداد مولتی میلیاردرها در آسیا است.
میلیاردرهای آسیایی مانند «جک ما»، مالک علی بابا در سال گذشته میلادی ۲ تریلیون دلار دارایی داشته که بزودی از میلیاردرهای آمریکایی که دارایی آنها ۲.۸ تریلیون دلار است، پیشی خواهد گرفت. بر همین اساس افزایش قابل توجه ثروت در میان آسیایی ها حاکی از سبقت این منطقه از آمریکا فقط ظرف ۴ سال دارد. بر پایه این گزارش، این تعداد از میلیاردرهای فعلی جهان مسئول استخدام نیروی کار به اندازه نیروی کار بریتانیا یعنی تقریبا ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند./ایبنا