• سه شنبه، 28 خرداد 1398
  • Tuesday 18 June 2019
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 9504  -  3 آبان 1396 ساعت 12:21


عربستان شهر ۵۰۰ میلیارد دلاری می‌سازد/جذاب‌ترین مقصد گردشگری جهان
قرار است عربستان سعودی در راستای به روز کردن اقتصاد خود یک شهر عظیمی با هزینه ۵۰۰ میلیارد دلار با نام «نئوم» در این کشور به بهره برداری برساند. در همین حال اجرای پروژه های عظیم در عربستان که از ماه های اخیر کلید خورده است در جهت دوباره شکل دادن اقتصاد این کشور است.
همچنین ولیعهد جوان عربستان در میان سرمایه گذارانی که در «ریاض» پایتخت این کشور جمع شده بودند، گفت: سعی می کنیم که فقط با خیال پردازها کار کنیم و این مکان جدید برای افراد و شرکت های معمولی نخواهد بود.
این شهر جدید قرار است کاملا با انرژی های جدید، برق خود را تامین کند و برای جابجایی مسافران در داخل شهر از اتومبیل های خودران استفاده شود. از ویژگی دیگر این شهر داشتن اینترنت بسیار پرسرعت بی سیم رایگان است.
همچنین این شهر به صورت مستقل عمل می کند و از چارچوب های حکومتی عربستان مجزا خواهد بود و قرار است در مساحتی به بزرگی ۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلیومتر مربع در نزدیکی دریای سرخ احداث شود و به نزدیک مرزهای مصر و اردون امتداد پیدا می کند.
بر پایه این گزارش، تمام خدمات شهر «نئوم» بطور ۱۰۰ درصد خودکار است و با هدف جذاب ترین مقصد در جهان احداث خواهد شد؛ ضمن اینکه پروژه «نئوم» نظر سرمایه گذارانی را مانند «سافت بانک» و «بلک استون» را برای همکاری در این پروژه به خود جلب کرده است./ایبنا