• چهارشنبه، 22 مرداد 1399
  • Wednesday 12 August 2020
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 9483  -  2 آبان 1396 ساعت 14:45


تقویت ۱۸۲ واحدی شاخص کل بورس
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۱۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۱۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۶ هزار و ۱۱۵ نوبت داد و ستد بود.
شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۱۸ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۸۱ واحد را به نمایش گذاشت. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۸۹ واحدی به رقم  ۹۳ هزار و ۵۶۰  واحد دست یافت.
در عین حال، شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۶۵ واحدی به رقم  ۶۰ هزار و ۲۲۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۰۵ واحدی عدد ۱۹۰ هزار و ۸۱۱  واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر محسوسی روی رقم ۹۴۵ واحد ایستاد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با ۱۰۸ واحد، پالایش نفت تهران با ۴۶ واحد و مخابرات ایران با ۴۳ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سایپا با ۴۵ واحد، فولاد خوزستان با ۱۰ واحد و فولاد آلیاژی ایران با ۹ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند./ایبنا