• چهارشنبه، 22 مرداد 1399
  • Wednesday 12 August 2020
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 9467  -  2 آبان 1396 ساعت 12:50


رشد ۱۲ درصدی شاخص بورس در ۷ ماه گذشته
از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، بازار سرمایه ۱۴۰ روز معاملاتی را به خود دیده است که در این هفت ماه تعداد ۱۲۷ میلیارد و ۹۳۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۳۴ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال در ۸ میلیون و ۶۹ هزار و ۶۵۴ دفعه مورد معامله قرار گرفته است.
همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۷۴ میلیارد و ۴۱۵ میلیون سهم به ارزش ۱۶۱ هزار و ۸۴۶ میلیارد ریال در ۳ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۷۱ نوبت در بازار اول؛ ۴۵ میلیارد و ۶۷۳ میلیون سهم به ارزش ۱۱۵ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال در ۴ میلیون و ۷۰۵ هزار و ۳۰۸ نوبت در بازار دوم؛ ۴۹ میلیون سهم به ارزش ۴۸ هزار و ۶۶۲ میلیارد ریال در ۱۲ هزار و ۸۷۰ نوبت در بازار بدهی؛ ۷ میلیارد و ۲۵ میلیون سهم به ارزش ۵۲۴ میلیارد ریال در ۱۶۸۳ نوبت در بازار مشتقه و ۷۷۱ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۸ هزار و ۷۴ میلیارد ریال در ۳۴ هزار و ۶۲۲ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.
شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۷۷ هزار و ۲۳۰ واحد آغاز کرده است در پایان مهرماه با ۹۲۵۰ واحد افزایش معادل ۱۲ درصد رشد را به ثبت رسانده و به ارتفاع ۸۶ هزار و ۴۸۰ واحد رسیده است. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۵۷۷۵ واحد رشد و شاخص بازار دوم با ۲۴ هزار و ۲۱۰ واحد افزایش مواجه شده‌اند./ایبنا