• پنجشنبه، 6 تیر 1398
  • Thursday 27 June 2019
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 92  -  24 دی 1395 ساعت 15:35


اخبـار بانکی
ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت بانک تجارتمدیرعامل بانک تجارت خواستار توسعه همکاری بانک‌ها و شرکت‌های فعال در صنعت برای هموارسازی مسیر ورود محصولات جدید فناوری‌های مالی به اقتصاد کشور شد. وی در ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، یادآور شد : ظهور پدیده‌هایی همچون Bitcoin یا پول مجازی و BlockChain یا زنجیره تبادلات مالی مجازی نشانه درهم تنیدگی تمام عیار صنعت مالی و فن‌آوری‌های تحت وب است.

بخشودگی جرایم مشتریان بانک توسعه تعاون
سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: این بانک از اول بهمن تا پایان اسفند بخشودگی جرایم را در دستور کار خود قرار می‌دهد. وی افزود: ما امسال طی یک نوبت در شهریور که مصادف با هفته دولت، بانکداری و تعاون بود، جرایم تاخیری همه  مشتریان را مورد بخشش قراردادیم که مورد اقبال قرار گرفت. همچنین بانک این آمادگی را دارد چنانچه این مشتریان به تمام شعب ما در سراسر کشور مراجعه کنند، می‌توانند از صد درصد بخشش جریمه برخوردار شوند.

تکذیب تبلیغ بانک مسکن در یکی از صفحات اینستاگرامی
بعد از انتشار گسترده خبر "تبلیغ عجیب بانک مسکن "، بانک مسکن هرگونه ارتباط این بانک با تبلیغ انجام شده به نام بانک مسکن توسط یکی از صفحات فضای مجازی را تکذیب و اعلام کرد: هرگونه تبلیغات بانک مسکن در چارچوب ضوابط و مقررات نظام جمهوری اسلامی‌ایران و صرفا توسط رسانه‌های داخلی انجام می‌گردد.

رشد ۳۱ درصدی فعالیت‌های ارزی بانک سپه
عضو هیئت مدیره بانک سپه از رشد ۳۱ درصدی فعالیت‌های ارزی این بانک در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد. وی با اشاره به پتانسیل‌ها، توان و تخصص ارزی موجود در مجموعه این بانک، مجموعه فعالیت ارزی بانک سپه در ۱۰ ماهه سال ۹۴ را دو میلیارد و ۸۲۸ میلیون و ۳۶۶ هزار دلار عنوان کرد و گفت: این میزان فعالیت ارزی در ۱۰ ماهه سال ۹۵ با ۳۱ درصد رشد به سه میلیارد و ۷۱۶ میلیون و ۱۲۷هزار دلار رسیده است.

ضوابط خرید و فروش ارز به نرخ آزاد توسط بانک رفاه
در پی فراهم آمدن امکان تخصیص و خرید ارز به نرخ آزاد از سوی بانک مرکزی بابت واردات کالا در چارچوب مجموعه مقررات ارزی، ضوابط و نحوه تخصیص و خرید ارز به روش فوق به تمامی‌واحدهای ذیربط بانک ابلاغ شد. بر این اساس مشتریان بانک رفاه می‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به خرید ارز و کارسازی آن در قالب ابزارهای متداول بانکی اقدام کنند.

نمایندگان مجلس خواهان افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن هستند
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه گفت: نمایندگان مجلس به دنبال افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن هستند. وی افزود: با توجه به نقش این بانک در توسعه صنعتی کشور، افزایش سرمایه برای آن ضروری است که امیدواریم با افزودن نام بانک صنعت و معدن به تبصره ١٧ بند ب و در کنار بانک‌های سپه، ملی و کشاورزی، قدرت وام دهی این بانک به صنایع کوچک، متوسط و بزرگ را بیشتر کنیم.

بانک توسعه صادرات، زمان تراکنش ساتنا را افزایش داد
بانک توسعه صادرات ایران، زمان انجام تراکنش‌های ساتنا در سیستم اینترنت‌بانک خود را تا ساعت ۱۶ افزایش داد. این اقدام در راستای ارتقای خدمات بانکداری الکترونیک و جلب رضایت بیشتر مشتریان انجام شده است. لازم به یاد آوری است تاکنون ساعت پایانی انجام تراکنش‌های ساتنا ساعت ۱۴ بوده است.