• یکشنبه، 11 خرداد 1399
  • Sunday 31 May 2020
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 8620  -  4 مهر 1396 ساعت 15:39


افزایش حجم و ارزش معاملات فرابورس
امروز سه‌شنبه ۴ مهرماه شاهد نقل و انتقال ۶۳۹ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۲ هزار و ۴۹ میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس بودیم که این میزان معامله در ۳۴ هزار دفعه صورت گرفت.
همچنین شاخص کل فرابورس با رشد نزدیک به ۲ واحدی روبه‌رو شد تا به این ترتیب آیفکس در ارتفاع ۹۶۰ واحدی بایستد. به ترتیب نمادهای «زاگرس»، «سرچشمه»، «شاوان»، «هرمز»، «خدیزل» و «شراز» تا سطح ۱.۳ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند و تنها نماد «میدکو» بود که تا یک واحد تاثیر منفی در برآورد شاخص کل را موجب شد.
سهامداران در مجموع بازارهای اول و دوم نیز اقدام به نقل و انتقال بیش از ۵۳۱ میلیون سهم به ارزش ۳۲۵ میلیارد ریال کردند که بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات به نماد ریل پرداز سیر با مبادله ۱۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۸ میلیارد ریال اختصاص داشت.
معامله‌گران بازار پایه نیز ۸۴ میلیون سهم به ارزش ۱۶۵ میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند که بالاترین حجم و ارزش مبادلات در میان سه تابلو این بازار در اختیار نماد معاملاتی کارخانجات مخابرات ایران قرار گرفت.
همچنین برای سومین روز متوالی پذیره‌نویسی سهام جدید ناشی از سلب حق تقدم در افزایش سرمایه شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو ادامه یافت که طبق آن ۹۵۴ هزار و ۱۰۴ سهم این شرکت پذیره‌نویسی شد. از روز یکشنبه دوم مهرماه این پذیره‌نویسی آغاز شده و تا ۳۰ روز مهلت دارد.
در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز نزدیک به ۸۱ هزار ورقه تسه به ارزش ۶۱ میلیارد ریال دست به دست شد.
در نهایت در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیش از یک میلیون ورقه به ارزش حدود یک‌هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب۴» در صدر این بازار برای دومین روز متوالی ایستاد./ایبنا