• پنجشنبه، 8 خرداد 1399
  • Thursday 28 May 2020
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 8572  -  3 مهر 1396 ساعت 13:48


افت ۷۱ واحدی شاخص بورس در کنار قوت گرفتن قبمت در قندی‌ها
در ادامه افت دماسنج بازار سرمایه طی چند روز اخیر امروز شاخص کل ۷۱ واحد افت کرد و تا تراز ۸۵ هزار و ۵۱۷ واحدی پایین آمد. شاخص کل هم‌وزن نیز با حدود یک واحد کاهش همراه شد و به رقم ۱۷ هزار و ۹۵۳ رسید.
شاخص آزاد شناور نیز ۱۲۶ واحد پایین رفت و به عدد ۹۳ هزار و ۸۸ واحدی رسید. علاوه بر این شاخص بازار اول پس از ۱۳۲ واحد کاهش تا رقم ۵۹ هزار و ۴۴۳ واحدی پایین آمد، اما شاخص بازار دوم شاهد رشد ۲۷۶ واحدی بود.
افت دماسنج بازار سرمایه طی چند روز گذشته در حالی به وقوع می‌پیوندد که در طی هفته‌های پیش شاخص کل بازده نقدی و قیمتی توانسته بود با چند بار کانال‌شکنی از خط مقاومت ۸۵ هزار واحدی عبور کند و تا آستانه کانال ۸۶ هزار تایی پیش رود.
در معاملات امروز نماد فولاد خوزستان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان هر یک به ترتیب با ۲۴، ۲۲ و ۲۲ واحد تاثیر روی دماسنج بازار بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشت. در طرف مقابل داده گستر اصل نوین، آسان پرداخت پرشین و شرکت ارتباطات سیار ایران سعی کردند دماسنج بازار را به سمت بالا هدایت کنند.
امروز در گروه خودرو ۱۰۶ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. در این گروه در اکثر نمادها شاهد حدود یک واحد نوسان قیمتی به سمت بالا یا پایین بودیم.
در گروه محصولات شیمیایی نیز ۱۷ میلیون سهم به ارزش ۸.۵ میلیارد تومان در دو هزار و ۷۸۷ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد معامله ۲۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان بودیم. در گروه قند و شکر امروز شاهد رشد در بسیاری از نماد ها بودیم. تعدادی از این نماد ها توانستند تا ۴ درصد رشد کنند.
در سومین روز داد و ستدهای تالار شیشه ای بیشترین حجم معامله از آن نماد پارس‌خودرو شد به طوری که در این نماد در بازار خرده‌فروشی بورس ۲۲۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد تومان تنها در یک معامله مورد داد و ستد قرار گرفت.
همچنین در نماد سایپا حجم معاملات به حدود ۴۰ میلیون سهم رسید و ارزش معاملات بیش از ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسید.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۴۶ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۸۱ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۵۰ هزار و ۵۵۰ نوبت داد و ستد بود.
آیفکس امروز ۳.۸ واحد رشد کرد و به رقم ۹۶۱ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران نیز رقم ۱۸۳ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به ۲۰۱ میلیون سهم و اوراق مالی بالغ شد. امروز نمادهای فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی مارون و پتروشیمی زاگرس بیشترین تاثیر را نوسانات آیفکس داشتند./ایسنا