• شنبه، 2 تیر 1397
  • Saturday 23 June 2018
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 8183  -  22 شهریور 1396 ساعت 13:33

در بازار معاملات جهانی؛

مقاومت بورس آسیا و قدرتنمایی یورو
شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز چهارشنبه با کمی کاهش به کار خود ادامه داد؛ اما همچنان میانگین شاخص آن نزدیک به بیشترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر قرار دارد؛ این در حالی است که افزایش شاخص بورس وال استریت آمریکا هم بر روی رشد شاخص بورس آسیا تاثیر مثبتی گذاشته است.
در همین حال میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن با کمی تغییر روبرو شد؛ اما بورس استرالیا ۲ دهم درصد و کاسپی کره جنوبی هم یک دهم درصد رشد داشتند.
همچنین به دنبال کاهش ۶ دهم درصدی سهام اپل در بازار دیروز وال استریت، بورس تایوان به دلیل اینکه بزرگ ترین شرکت تراشه ساز جهان در این کشور قرار دارد با ۵ دهم درصد کاهش روبرو شد؛ این در حالی است که بورس نیکی ژاپن ۵ دهم درصد سیر صعودی به خود گرفت که بیشترین رقم در یک ماه اخیر محسوب می شود.
در بازار جهانی ارز، هر دلار با یک دهم کاهش به ۱۱۰.۰۶ ین رسید و شاخص ارزش دلار در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان با یک دهم درصد روند نزولی به ٩١.٨١۴ واحد رسید؛ در حالیکه یورو با یک دهم درصد افزایش در برابر ۱.۱۹۷۸ دلار قرار گرفت.
از سویی دیگر در بازار ارز دیجیتالی هر واحد بیت کوین با ۳.۳ درصد کاهش به ۴ هزار و ۲۷۷ دلار و ۶۶ سنت رسید. بر پایه این گزارش همچنان سرمایه گذاران به دلیل نگرانی از تنش های ژئوپولتیکی موجود در جهان محتاطانه بازار سرمایه را رصد می کنند./رویترز