• پنجشنبه، 3 اسفند 1396
  • Thursday 22 February 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / اقتصاد کلان  -  شماره خبر: 8161  -  21 شهریور 1396 ساعت 20:19

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد؛

10 هزار میلیارد تومان برای نوسازی صنعت کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه عملکرد مالی ایدرو مورد تصویب مجمع عمومی قرار گرفت، حرکت به سمت عدم تمرکز صنعتی را یک ضرورت برای توسعه صنعتی کشور دانست و گفت: در بودجه سال 96 حدود ده هزار میلیارد تومان منابع برای نوسازی صنعتی کشور پیش‌بینی شده است.
به گزارش ایرنا، «محمد شریعتمداری» پس از پایان جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در جمع خبرنگاران افزود: استفاده از این منابع برای نوسازی شرکت‌هایی که حضورشان در عرصه‌های بین المللی می‌تواند موجبات جهش صنعتی کشور را فراهم کند، با هدایت ایدرو در سال جاری شتاب بیشتری پیدا می‌کند و شاهد نوسازی صنایع ایران در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.
وی گفت: در مجمع عمومی عملکرد مالی ایدرو تا پایان سال کاری 1395 ارائه شد که با شفافیت در حوزه‌های گوناگون مالی همراه بود و مورد تصویب مجمع عمومی نیز قرار گرفت.
وزیر صنعت با اشاره به اینکه ایدرو گام‌های خوبی در راستای برنامه‌های دولت یازدهم برداشته است، افزود: ایدرو این مسیر را نیز در دولت دوازهم با قدرت و سرعت بیشتری ادامه خواهد داد، چراکه گام گذاشتن در حوزه گسترش و نوسازی صنایع کشور یک نیازمندی مهم صنعتی کشور به خصوص در عرصه صنایع کوچک و متوسط به حساب می‌آید که در این عرصه نزدیک به 80 هزار واحد نیازمند خدمات این سازمان در حوزه نوسازی صنعتی هستند.
رئیس مجمع عمومی ایدرو با تاکید بر حمایت از فعالیت‌های صنعتی دانش‌بنیان، تصریح کرد: در این حوزه که دوستدار محیط زیست نیز محسوب می‌شود، باید گام‌های موثری را در سال‌های پیش رو برداریم که توجه به این نوع صنایع در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و ایدرو نیز گام‌هایی را به صورت پایلوت برداشته است.
وی حرکت به سمت عدم تمرکز صنعتی را یک ضرورت برای توسعه صنعتی کشور دانست و افزود: تمرکزگرا بودن یک آسیب محسوب می‌شود و توجه به گسترش صنعت در حوزه پیرامونی به خصوص مرزها سبب افزایش اشتغال و تقویت امنیت ملی خواهد شد که سازمان ایدرو نیز در این زمینه برای سال جاری برنامه‌ریزی خواهد داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایدرو را رقیب بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: در هر زمینه‌ای که بخش خصوصی آمادگی سرمایه‌گذاری و فعالیت دارد به عنوان حامی و مشوق وارد می‌شویم و در صورت تمایل بخش خصوصی به همکاری مشارکت‌جویانه با سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایدرو نیز فعالیت مشارکت‌جویانه خواهیم داشت.
گفتنی است، مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران روز سه‌شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در تالار زمرد این سازمان برگزار شد. در این جلسه که اکثریت اعضای مجمع حضور داشتند، گزارشی از عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفندماه 1395 ارائه شد.