• شنبه، 2 تیر 1397
  • Saturday 23 June 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 8156  -  21 شهریور 1396 ساعت 20:02


اخبـــار بانـــکی
برگزاری قرعه‌کشی حساب های قرض‌الحسنه بانک ملت در روز ۲۲ مهر
سی و ششمین دوره قرعه‌کشی جوایز حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز ریالی و ارزی بانک ملت در روز شنبه ۲۲ مهرماه سال جاری برگزار می شود. حداقل موجودی حساب جهت شرکت در قرعه کشی دوره سی و ششم، برای حساب‌های پس‌انداز ریالی ۵۰۰ هزار ریال و برای حساب های پس‌انداز ارزی، ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها، تعیین شده است.
تکمیل یا حفظ حداقل موجودی تعیین شده تا پایان روز ۲۱ مهرماه سال جاری امکان‌پذیر خواهد بود. در این قرعه‌کشی،
هر ۵۰۰هزار ریال یا ۱۰۰ یورو (یامعادل آن به سایر ارزها) از مانده حساب در هر روز طی دوره قرعه کشی معادل یک امتیاز محاسبه خواهد شد. داشتن حداقل موجودی به مدت سه ماه یا ۹۰ روز متوالی در طی دوره قرعه کشی یا از زمان آخرین مهلت افتتاح حساب‌یا افزایش موجودی،
مفتوح بودن حساب و داشتن حداقل موجودی تعیین شده در روز قرعه‌کشی و وجود شماره ملی معتبر از مشتریان حقیقی،
شناسه ملی معتبر از مشتریان حقوقی و شماره فراگیر معتبر از مشتریان خارجی نزد بانک ملت،
از شرایط شرکت در این قرعه‌کشی تعیین شده است.

گام 1000 میلیارد ریالی بانک سامان برای ازدواج جوانان

بانک سامان از ابتدای سال 95 تا 20 شهریورماه امسال، بیش از 10 هزار و 800 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است. رضا شیرین گوهریان، مدیر اعتبارات خرد و صنفی با اعلام این خبر گفت: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سال گذشته به‌عنوان یکی از برنامه‌های اصلی بانک برای یاری‌رسانی به نسل جوان جامعه در دستورکار قرار گرفته است. بر همین اساس بانک سامان هم‌راستا با سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی، بودجه مجزایی به این امر اختصاص داده که بر همین اساس، از ابتدای سال 95 تا 20 شهریورماه سال جاری، 10 هزار و 820 فقره تسهیلات به مبلغ یک‌هزار و یکصد و سی‌میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است. به هریک از زوجین مبلغ 100 میلیون ریال تسهیلات قرض‌‌الحسنه ازدواج، بر اساس شرایط و ضوابط بانک مرکزی و با کارمزد سالانه چهار درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌بایست نسبت به بازپرداخت آن طی 48 قسط مساوی ماهیانه اقدام کنند. در اردیبهشت‌ماه امسال، یکی از افرادی که برای دریافت تسهیلات ازدواج، نسبت به افتتاح حساب وین بانک سامان اقدام کرده بود، در قرعه‌کشی این حساب، برنده جایزه ممتاز 50 میلیون تومانی شد.

برقراری ارتباط سوئیفتی بانک سپه  با ۱۰۷ بانک

مدیرعامل بانک سپه از برنامه افتتاح شعبه در چین، کره جنوبی و عراق خبرداد و گفت: پس از برجام ارتباط سوئیفتی با ۱۰۷ بانک برقرار و ۵۵ حساب مربوط به بانک سپه نزد ۲۸ بانک خارجی افتتاح یا فعال شده است. محمدکاظم چقازردی افزود:
از مجموع منابع جذب شده بانک سپه تا پایان مرداد ماه سال‌جاری حدود ۶۰ درصد آن در قالب تسهیلات به بخش های مولد اختصاص یافته است.
سوق دادن میزان تسهیلات اعطایی بانک سپه به بخش های مولد در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن حدود ۲۰ درصد رشد داشته است. مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به رشد همزمان منابع سپرده ای و اعطای تسهیلات گفت: بانک سپه به واسطه موفقیت در جذب منابع و ترزیق آن به بخش های مختلف اقتصادی،
نقش تاثیرگذاری در رونق اقتصادی کشور داشته است.
وی از رشد ۳۴ درصدی منابع بانک سپه طی چهار ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، خبر داد و گفت: مانده منابع بانک سپه در پایان مرداد ماه سال‌جاری به ۷۴۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.


حمایت دو هزار میلیارد ریالی بانک صادرات از خودرو سازان خراسان رضوی

بانک صادرات ایران در استان خراسان رضوی به منظور حمایت از رونق تولید در صنعت خودرو، تسهیلاتی به ارزش دو هزار میلیارد ریال در اختیار خودروسازان این استان قرار داد. در راستای کمک به رونق واحدهای تولیدی و در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی، طی تفاهم‌نامه‌ای بین بانک صادرات ایران، شرکت های سایپا و سازه‌گستر با قطعه‌سازان طرف قرار داد این شرکت ها، طی سال‌های ٩۵ و نیمه اول سال ٩۶، پرداخت تسهیلاتی بالغ بر دو هزار میلیارد ریال به خودروسازان در دستور کار قرار گرفت. مانده تسهیلات اعطایی این بانک تا پایان سال ١٣٩۵ بالغ بر ۶۵٠ هزار میلیارد ریال می باشد که این میزان تسهیلات اعطایی نسبت به پایان سال قبل (اسفند ١٣٩۴) معادل ٣۶/٣درصد رشد داشته است. بانک صادرات ایران، طی سال ١٣٩۵ با پرداخت ١٧۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات، اهتمام ویژه ای را در زمینه اعطای تسهیلات به بخش‌های اقتصادی، عمرانی و صنعتی کشور معمول داشته و توانسته عملکرد موفقی را طی سال ١٣٩۵ در زمینه اعطای تسهیلات رقم زده و رتبه نخست را در زمینه اعطای تسهیلات در بین سایر بانک‌های کشور با رشد ٣۶/٣درصد کسب کند.