• شنبه، 2 تیر 1397
  • Saturday 23 June 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / اخبار  -  شماره خبر: 8134  -  21 شهریور 1396 ساعت 13:37


تشکیل شورای مشترک وزارت کار و شهرداری تهران
علی ربیعی از تشکیل شورای مشترک شهرداری تهران و وزارت تعاون، کار و رفاه خبر داد و گفت: این شورا شش کارگروه دارد که هدفش حل مشکلات پایتخت در حوزه آسیب های اجتماعی و صنوف است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اظهارداشت: دوستی دیرینه ای بین من و شهردار تهران وجود دارد، این دوستی به فهم مشترک و هم افزایی بین سازمان هایی که اهداف مشترکی را دنبال می کنند منجر می شود و ما به دنبال ایجاد فضای زندگی بهتر در پایتخت هستیم.
ربیعی ادامه داد: این جلسات می تواند برای سایر کلانشهرها الگو شود، زیرا الگوپذیری کلانشهرها از تهران بسیار بالاست. صنوف زیادی در تهران هستند و در مکان هایی مانند پلاسکو که فضایی کارگاهی داشت فعالیت می کنند که باید ایمنی این ساختمان های تجاری و کارگاهی به عنوان اصلی ترین موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: فضای اشتغال با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و شهرداری تهران ایجاد می شود، حتی برای آموزش کودکان با فضای کار پارک هایی ایجاد می شود. همچنین جمعه بازارها و روزبازارها در مراکزی از شهر ساماندهی می شوند و برخی از مشاغل با حمایت شهرداری در این بازارچه های محلی و پارک ها ساماندهی می شود و می توان گفت صنوف نوینی در تهران ایجاد خواهد شد.
وزیر کار خاطرنشان کرد: در این جلسه تصمیماتی در جهت روان سازی حرکت سالمندان و کودکان در ساختمان‌ها و اماکن شهری در نظر گرفته شد. با شهردار تهران در خصوص آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد نظرات مشترکی داریم و در خصوص نگهداری معتادان و جمع آوری آنها بحث کردیم./ایبنا