• شنبه، 2 تیر 1397
  • Saturday 23 June 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 8122  -  20 شهریور 1396 ساعت 21:03


اخبـــار بانـــکی
پرداخت تسهیلات 17 طرح اقتصادی توسط بانک ملی ایران

مصوبه پرداخت تسهیلات 17 فقره طرح اقتصادی واحدهای تولیدی در چهار ماهه اول سال جاری توسط بانک ملی ایران تایید شد. در چهار ماهه اول سال جاری 17 فقره طرح ارسالی از سوی واحدهای تولیدی مورد تایید اداره کل بررسی طرح‌های این بانک قرار گرفت و درخواست این شرکت‌ها به جهت اخذ تسهیلات مصوب شد. بیشتر این درخواست‌ها مبنی بر تسهیلات ارزی، ریالی، تمدید دوران مشارکت مدنی بوده که اهم آنها تسهیلات ارزی به مبلغ 329/717/772 دلار تحت عنوان شرکت صنایع پتروشیمی زنجان از محل صندوق توسعه ملی، مشارکت در تکمیل طرح ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز به میزان یک میلیارد و 100 هزار میلیون ریال، طرح شرکت بنا گستر کرانه به میزان 700 هزار میلیون ریال و توسعه بیمارستان ولیعصر اراک به میزان 500 هزار میلیون ریال  به شمار می‌رود. همچنین با اجرای طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، صف این تسهیلات در بانک ملی ایران حذف شد. از ابتدای مرداد ماه تا امروز 50 هزار و 927 فقره از این تسهیلات توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است.


تجارت الکترونیکی ارتباط فردا از برترین‌های پارک فناوری‌ پردیس شد
پانزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری‌ پردیس، با حضور دکتر جواد ظریف؛ دکتر سیدعباس عراقچی، معاون وزیرامورخارجه و سایر معاونان وزارت امور خارجه، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی وفناوری‌ رئیس‌جمهور؛ و سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری‌ نانو برگزار شد. در این اجلاس، شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر کشور در حوزه توسعه کسب‌وکار معرفی شده و تندیس و لوح تقدیر توسط دکتر ظریف و دکتر ستاری به مدیرعامل این شرکت اهدا شد. پارک فناوری‌ پردیس با رویکردی حمایتی و تشویقی همواره در نظر داشته است تا به شیوه‌های مختلف نسبت به ایجاد بستری مناسب برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز تحقیق و توسعه جهت رشد و پویایی در زمینه‌های گوناگون فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات، اقدام کند. بدین‌منظور، هر ساله اجلاسی با حضور مدیر عامل‌های شرکت‌های عضو، سیاستگذاران حوزه فناوری‌، تصمیم‌سازان حوزه صنعت و فناوری‌ و اعضای هیئت امنا و شورای پارک برگزار شده و طی آن، بهترین شرکت‌های عضو پارک فناوری‌ و سازمان‌ها معرفی و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.


امضای قرارداد فاینانس ۱.۲ میلیارد یورویی بانک صنعت ومعدن و روسیه
قرارداد فاینانس یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی به منظور تامین مالی پروژه نیروگاه حرارتی هرمزگان بین بانک صنعت و معدن و ونش اکونوم بانک روسیه امضا شد. این قرارداد در تاریخ ۱۴ شهریور ماه با حضور نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان شرکت مادرتخصصی برق حرارتی در مسکو به امضا رسید. پروژه مزبور با بهره‌گیری از فاینانس یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی با وام دولت روسیه طی پنج سال به بهره‌برداری خواهد رسید. انجام پروژه یاد شده از طریق بانک صنعت و معدن به عنوان بانک عامل، راه را برای همکاری‌های آتی بین دو کشور ایران و روسیه علی‌الخصوص تامین مالی پروژه‌ها هموارتر کرده است. بانک VEB روسیه تمایل خود را برای اعطای وام کوتاه‌مدت یک‌ساله، وام‌های بلندمدت بدون پوشش بیمه‌ای EXIAR و ضمانتنامه دولتی، تنها براساس رتبه اعتباری بانک صنعت و معدن نیز اعلام کرده است. چندی پیش نیز قرارداد تامین مالی برقی سازی قطار تهران- مشهد بین بانک صنعت و معدن و اگزیم بانک چین به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به امضا رسیده بود.


بانک سامان پنج هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده منتشر می‌کند
بانک سامان پنج هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده منتشر می‌کند. بانک سامان با کسب مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پنج هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده مدت‌دار،
ویژه سرمایه‌گذاری (عام) منتشر می‌کند.
به گزارش اداره روابط عمومی بانک سامان، اوراق گواهی سپرده بانک سامان به صورت مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام)، با نام و از طریق سامانه سیما منتشر خواهد شد.
براساس این گزارش، این اوراق یک ساله با سود ۱۷ درصد سالانه و معاف از مالیات است و سود آن در مقاطع یک ماهه پرداخت می‌شود. نرخ بازخرید اوراق نیز ۱۵درصد سالانه تعیین شده است.
این گزارش حاکی است، فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار، ویژه سرمایه‌گذاری (عام) بانک سامان از روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه در تمام شعب بانک آغاز می‌شود و تا ۲۶ شهریور ماه به مدت شش روز کاری ادامه دارد.
 گفتنی است، علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به شعب بانک در سراسر کشور مراجعه کنند.