• شنبه، 2 تیر 1397
  • Saturday 23 June 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 8053  -  18 شهریور 1396 ساعت 20:40


اخبـــار بانـــکی

اهدای مجدد کتاب نفیس قرآن‌طباخ
 توسط بانک‌پاسارگاد

بانک ‌پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و جهت بهره‌مندی علاقه‌مندان، پژوهشگران و محققان، یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را به استانداری هرمزگان و دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران اهدا کرد. در این مراسم، جاسم جادری استاندار هرمزگان، ضمن تقدیر از بانک‌ پاسارگاد به دلیل ایفای رسالت‌های اجتماعی خود در حمایت از فرهنگ و هنر، از دکتر مجید قاسمی مدیرعامل این بانک به دلیل این توجه ویژه قدردانی کرد. همچنین دکتر ابوالحسن امین‌مقدسی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران اقدامات بانک‌ پاسارگاد را در حمایت از فرهنگ و هنر کشور بسیار موثر و ارزشمند خواند و از این بانک تقدیر کرد. «مصحف شریف خراسان» به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن‌های نفیس و کم‌نظیر گنجینه‌ی آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت بانک‌ پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. این کتاب در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی‌متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده‌است.

ششمین مدرسه بانک آینده در بوشهرافتتاح شد
به دنبال افتتاح پروژه های مدرسه سازی بانک آینده در مناطق کم‌برخوردار و در فاصله زمانی اعیاد مبارک قربان و غدیر، مدرسه «امید آینده»، در روستای باغک جنوبی شهرستان تنگسیر استان بوشهر، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. این شـشمین مدرسـه از سلسـله مدارس «امید آینده» اسـت که طی هفته جـاری و با حمایـت مالی بانک آینده به بـهره برداری رسید. شایان ذکر است؛ مدرسه «امید آینده» این روستا، در زمینی به مساحت 2050 مترمربع احداث شده و دارای شش کلاس و با امکانات کامل آموزشی مانند: فضای آزمایشگاه، کتابخانه، نمازخانه، فضای اداری و سرایداری است که روز چهارشنبه 15/06/1396 با حضور جمعی از اهالی محل، فرماندار، مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی استان و مدیران ارشد بانک آینده افتتاح شد. یادآور می شود؛ روز دوشنبه 20/06/1396، هفتمین مـدرسه «امید آینده» نیز در استان کهگیلویه و بویر احمد، با حضـور اهـالی منطقه، مسئولان استانی و مـدیران ارشد بانک آینده، افتتـاح و به بهره بـرداری خواهد رسید.

بانک رفاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم‌نامه همکاری
 امضا کردند
بانک رفاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف فراهم کردن زمینه های همکاری بیشتر و تقویت روابط فیما بین تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. براساس این تفاهم‌نامه، بانک رفاه در راستای توانمندسازی محرومین با محوریت اشتغال به اشخاص واجد شرایط و معرفی شده از سوی کمیته امداد، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی و مشاغل خانگی اعطا خواهد کرد. دکتر سهمانی، مدیرعامل بانک رفاه در مراسم امضای تفاهم‌نامه با بیان اینکه مشارکت بانک در کمک به محرومان جامعه مایه آرامش و نشاط معنوی خانواده بزرگ بانک رفاه می‌شود، گفت: تمام تلاش ما این است که درکنار وظایف اصلی و حرفه‌ای، مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز به انجام رسانیم. انگیزه ما از همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) تلاش برای رفع محرومیت‌ها است. مدیرعامل بانک رفاه در این مراسم با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) با ایجاد اشتغال وتوانمند‌سازی مددجویان سهم مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارد، از آمادگی بانک رفاه برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد هماهنگ با سیاست های کاری کمیته امداد  خبر داد.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان دومین PSP برتر ایران شد
شرکت پرداخت الکترونیک سامان در آخرین رده‌بندی برترین شرکت‌های پرداخت در منطقه خاورمیانه و آفریقا، توانست جایگاه دومین PSP برتر ایران را کسب کند. نشریه معتبر نیلسون ریپورت در آخرین شماره خود (شماره ۱۱۱۵- آگوست ۲۰۱۷)، فهرست شرکت‌های پرداخت برتر منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر کرده است که در این میان، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) به‌عنوان دومین شرکت ایرانی در جمع ۴۰ شرکت برتر قرار گرفته است. براساس این گزارش، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در سال ۲۰۱۶ میلادی، با دراختیار داشتن حدود ۶۰۰ هزار پایانه فروشگاهی، یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تراکنش موفق داشته است.
بنا به گزارش نشریه نیلسون ریپورت، در این رتبه‌بندی شرکت به‌پرداخت ملت در رده ۳۲، آسان‌پرداخت در رتبه ۳۴، تجارت الکترونیک پارسیان رده ۳۵ و پرداخت الکترونیک پاسارگاد در رتبه ۳۶ قرار گرفته‌اند. این پنج شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی، در مجموع هشت میلیارد و ۵۰۰ تراکنش موفق به ثبت رسانده‌اند. شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش از شرکت‌های گروه مالی سامان است که فعالیت خود را  از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است.