• جمعه، 7 اردیبهشت 1397
  • Friday 27 April 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 6452  -  26 تیر 1396 ساعت 18:46


اخبـار بانـکی
افتتاح حساب بانک سینا در ۱۳ بانک معتبر بین‌المللیتعداد حساب‌های افتتاح شده از سوی بانک سینا در بانک‌های معتبر بین‌المللی به ۱۳ مورد رسید. این بانک در جهت روان‌سازی و ارتقای توان رقابت‌پذیری در عرصه داخلی و خارجی و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های بین‌المللی، در ۱۳ بانک فعال در سراسر دنیا، اقدام به افتتاح حساب کرده است که از آن جمله می‌توان به بانک‌هایی از کشورهای سوئیس، ایتالیا، اتریش، روسیه و اسپانیا اشاره کرد.

بانک سامان 200 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی می‌دهدبانک سامان سقف تسهیلات قرض‌الحسنه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برای طرح‌های خوداشتغالی را به مبلغ 200 میلیون ریال افزایش داد. تسهیلات خوداشتغالی بانک سامان با کارمزد سالانه چهار درصد و با دوره بازپرداخت حداکثر پنج ساله در 60 قسط مساوی ماهیانه اعطا می‌شود.

تاکید بر نقش بانک صنعت و معدن در رونق تولید و صنعت کشورحمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی ونظارت براصل ۴۴ قانون اساسی گفت: بانک صنعت و معدن به دلیل نقش پراهمیتی که در رونق تولید و صنعت کشور دارد، به عنوان یک بانک توسعه ای – تخصصی ماموریت خود را به بهترین شکل به انجام می‌رساند. این بانک توانست مانند سال‌های گذشته، تاثیر چشمگیری در توسعه صنعتی کشور داشته باشد.

بانک مرکزی مجوز افزایش سرمایه بانک آینده را صادر کرد بانک آینده، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه 30 هزار میلیارد ریالی را از دو سال گذشته آغاز کرد. پس از موافقت بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، مراحل اجرایی افزایش سرمایه از مبلغ هشت هزار میلیارد ریال به مبلغ 16 هزار میلیارد ریال آغاز کرد. در اجرایی مرحله دوم، بانک مرکزی مجوز افزایش سرمایه بانک آینده از مبلغ 16 هزار میلیارد ریال به مبلغ  30 هزار میلیارد ریال را صادر کرد.

تمدید مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای بانک پاسارگادبه‌دلیل استقبال چشمگیر علاقه‌مندان، مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد تمدید شد. با توجه به استقبال بسیار خوب علاقه‌مندان از این جشنواره، تداوم ارسال آثار و همچنین درخواست دانشجویان مبنی بر تمدید این جشنواره به‌دلیل همزمانی با فصل امتحانات، برگزارکنندگان مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا پایان شهریور ماه تمدید کردند.