• دوشنبه، 4 تیر 1397
  • Monday 25 June 2018
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 6438  -  26 تیر 1396 ساعت 12:56


رفع تنگناهای اقتصادی آلمان قبل از سرمایه‌گذاری
مارتین شولز رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان آنگلا مرکل را متهم به وعده‌های توخالی در مورد اقتصاد و آینده سیاسی آلمان کرده است.
وی که پیشتر ریاست پارلمان اروپا را هم بر عهده داشت علاوه بر این و با توجه به برگزاری انتخابات فدرال آلمان تا ۱۰ هفته دیگر و تلاش مرکل برای پیروزی در این انتخابات برای چهارمین دوره،  برنامه‌های خود برای تقویت سرمایه‌گذاری و افزایش اتحاد در اروپا ارایه کرده است.
همچنین صندوق بین‌المللی پول هم بارها از برلین خواسته است برای افزایش صادارت، حمایت از احیای کشورهای دیگر و کاهش رکورد مازاد تجاری آلمان، سرمایه‌گذاری‌های خود را بیشتر کند.
بر این اساس مرکل در یک مصاحبه تلویزیونی در پاسخ به انتقادهای شولز با اشاره به مشکلاتی که در بخش صنعت آلمان وجود دارد، گفت: در حال حاضر نمی‌توانیم تمام پولی را که داریم خرج کنیم.
آلمان میلیاردها یورو به سرمایه گذاری در مدارس، مهد کودک ها، بیمارستان ها و مسکن اختصاص داده است؛ اما مقامات محلی به دلیل مشکلات موجود تاکنون فقط بخشی از این پول را استفاده کرده‌اند.
مرکل خاطرنشان کرده است که دولت فدرال پول اضافه را برای سرمایه گذاری‌های بیشتر در برنامه های میان مدت کنار گذاشته است.
وی افزود: آلمان باید سرمایه گذاری در اینترنت پر سرعت را افزایش می داد. برای مثال می گویم که باید حداقل یک سوم درآمد اضافه حاصل از مالیات را به سرمایه گذاری اختصاص بدهیم. اما در عین حال باید زمینه های آن را هم فراهم کنیم./رویترز