• دوشنبه، 4 تیر 1397
  • Monday 25 June 2018
گروه خبر: اقتصاد کلان  -  شماره خبر: 5516  -  29 خرداد 1396 ساعت 10:22


مجلس لایحه 1.5 میلیارد دلاری توسعه اقتصادی مناطق روستایی را مصوب کرد
غلامرضا کاتب اشتغال و توسعه روستایی می تواند به عنوان یک رویکرد زیرساختی برای افزایش رفاه و آبادانی کشور قلمداد شود.
وی با بیان این که نگاه قوای مقننه و مجریه در سال 96 تقویت اشتغال روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و هدفمند است ، اظهارداشت: روستانشیان باید قابلیت ها و ظرفیت های مهم توسعه ای خود راشناسایی کنند و با یک رویکرد هدفمند در آبادانی کشور نقش آفرینی کنند.
وی خاطرنشان کرد : روستاهای کشور ظرفیت قابل توجه ای برای اجرای دقیق منویات رهبر انقلاب در برنامه اقتصاد مقاومتی دارند و می توان با فراهم کردن زیرساخت فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی گامی ارزشمند برای افزایش اشتغال و روند کسب و کار برداشت.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : در دولت یازدهم قدم های ارزشمندی برای توسعه متوازن در نقاط مختلف ایران اسلامی انجام شد و اتصال تعداد قابل توجهی از مناطق روستایی کشور به شبکه اینترنت خود گویای این اقدامات است.
وی به عنوان نمونه به کمبود آب آشامیدنی در استان سمنان اشاره و اضافه کرد : بسیاری از روستاهای استان سمنان با بحران کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند که باید برای جلوگیری از فرار جمعیتی، دولت دوازدهم قدم های ارزشمندی در این راستا بردارد.
کاتب ادامه داد : زیرساخت های گردشگری قابل توجهی در مناطق روستایی و شهری کشور وجود دارد که می توان با توانمندسازی این مناطق گام اساسی برای افزایش آبادانی ایران اسلامی اقدام کرد.
از هزار و 625 روستای استان سمنان تنها 400 روستا دارای سکنه است و تعداد قابل توجهی از این روستاها به دلیل پهناور بودن استان در نقاط دورافتاده قرار دارند.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد./ایسنا