• دوشنبه، 4 تیر 1397
  • Monday 25 June 2018
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 5499  -  28 خرداد 1396 ساعت 16:01


وعده عربستان برای افزایش سرمایه گذاری در پاکستان
 'اسحاق دار' وزیر امور اقتصادی و دارایی پاکستان در این ملاقات، از 'نواف سعید احمد المالکی' به خاطر حمایت های مداوم دولت عربستان از طرح های بخش اقتصاد و توسعه پاکستان قدردانی کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی پاکستان در ملاقات با سفر عربستان، خواستار حضور سرمایه گذاران سعودی در پاکستان به ویژه در حوزه صنایع پتروشیمی شد.
اسحاق دار که در هفته گذشته همراه نواز شریف نخست وزیر کشورش به عربستان سفر کرده بود، در ملاقات با نواف سعید احمد المالکی، اظهار امیدواری کرد که مسائل و بن بست کنونی ایجاد شده میان کشورهای حوزه خلیج فارس هرچه زودتر و به نفع امت اسلامی برطرف شود.
در این ملاقات، دو طرف بر ضرورت همکاری های بیشتر بین دو کشور با هدف تقویت بیش از پیش روابط تاکید کردند.
پاکستان یکی از هم پیمانان مهم عربستان در منطقه محسوب می شود ضمن اینکه عربستان از شرکای تجاری مهم پاکستان است.
اعزام ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان به عربستان، بنا به خواسته ریاض، و منصوب شدن وی به فرمانده ائتلاف نظامی خودساخته عربستان، حکایت از کیفیت روابط راهبردی دو کشور دارد اگرچه بسیاری از شخصت ها، مقامات و نمایندگان پارلمان پاکستان به صراحت مخالفت شدید خود را با عضویت پاکستان در ائتلاف نظامی عربستان و به ویژه ملحق شدن ژنرال راحیل شریف به این ائتلاف به عنوان فرمانده آن، اعلام کرده و تاکید کرده که پاکستان باید از اتخاذ مواضع جانبدارانه در قبال تحولات خاورمیانه و حوزه خلیج فارس، اجتناب کند./ایرنا