• دوشنبه، 4 تیر 1397
  • Monday 25 June 2018
گروه خبر: انرژی  -  شماره خبر: 5470  -  28 خرداد 1396 ساعت 10:23


رشدمصرف،برق بخشی ازشهر اهواز راقطع کرد
محمود دشت بزرگ مدیر عامل برق منطقه ای خوزستان به دلیل بالا رفتن پیک مصرف برق ظرفیت بار ترانسهای شرق اهواز کامل پر شد و فشار زیادی بر این ترانسها وارد شد.
وی اظهار کرد: متعاقب آن سر کابل خروجی 32 کیلو ولت سپیدار و نیز ترانس این منطقه دچار آتش سوزی شد که بلافاصله دستگاههای خدمات رسان از جمله آتش نشانی وارد عمل شدند و توانستند آتش سوزی را به طور کامل مهار کنند.
وی گفت: در حال حاضر حدود 100 مگاوات برق در شرق اهواز در منطقه سپیدار دچار مشکل شده که 70 درصد آن تا دو ساعت دیگر وارد مدار می شود و 30 درصد ما بقی نیز تا صبح یکشنبه اصلاح و وارد مدار می شود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در محل حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی امکانات شهرستان برای مهار آتش سوزی در پست برق سپیدار به کار گرفته شد و خوشبختانه ضمن خاموش شدن آتش سوزی از سرایت این آتش سوزی به سایر بخشها جلوگیری شد.
کیامرث حاجی زاده افزود: در حال حاضر تمامی نیروهای فنی برق استان و برق منطقه ای در محل حادثه حاضرند و در سریعترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد.
وی گفت: افزایش ناگهانی دما باعث فشار به شبکه برق شده و شهروندان باید برای جلوگیری از این دست اتفاقات نسبت به صرفه جوئی اقدام نمایند.
وی گفت: در حال حاضر برق مناطق سپیدار، نبوت، صداقت و معلم اهواز قطع می باشد که تا دو ساعت آینده برق اغلب این مناطق وصل خواهد شد.
این آتش سوزی و قطع برق در اهواز در حالی رخ داده که طی چند روز گذشته شرکت برق در اطلاعیه های متعددی از مردم درخواست صرفه جوئی کرده است./ایرنا