• دوشنبه، 4 تیر 1397
  • Monday 25 June 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 5462  -  27 خرداد 1396 ساعت 20:21


اخبـار بانـکی
نسخه شتاب 7 در بانک سینا راه‌اندازی شد
با پایان یافتن مراحل پیاده‌سازی و تست سامانه شتاب 7 در بانک سینا، این سامانه به بهره‌برداری رسید. از جمله امکانات جدیدی که در بستر نسخه جدید به تدریج عملیاتی خواهد شد، می‌توان به تراکنش‌های مربوط به کیف پول، شارژ بک (تراکنش برگشت از خرید) و عملیات حساب (نه فقط کارت) اشاره کرد.

انعقاد قرارداد 224 هزار مسکونی میان بانک مسکن و پیش‌خریدار
اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن اعلام کرد: از مجموع ۳۹۰ هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر که شرایط اخذ تسهیلات مکمل طرح مسکن مهر را دارند، تا کنون قرارداد ۲۲۳ هزار و ۹۵۴ واحد مسکونی میان بانک مسکن و پیش‌خریدار منعقد شد. بهمن‌ماه سال گذشته شورای پول و اعتبار افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر را به تصویب رساند.

ارائه صورت‌حساب بانکی به مشتریان در پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر
بانک شهر در راستای ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان، سرویس ارائه صورت‌حساب بانکی را در پیشخوان‌هایی که دارای دستگاه‌های خودبانک (VTM) و ( RTM) هستند، راه‌اندازی کرده است. مشتریان می‌توانند با حضور در پیشخوان‌های شهرنت به‌صورت آنلاین با رئیس شعبه مجازی ارتباط گرفته و درخواست‌های بانکی خود را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند.

استقرارسامانه بانکداری متمرکزدربانک صنعت ومعدن
سامانه بانکداری متمرکز(کربنکینگ)، سامانه‌ای است که کلیه فرآیندها و فعالیت‌های مربوط به عملیات بانکداری و ارائه خدمات به مشتریان را به صورت مکانیزه پوشش می‌دهد و با داشتن یکپارچگی بین زیرسیستم‌های مربوط به فرآیندهای مختلف عملیاتی و مالی، از هر گونه دوباره‌کاری و ورود مجدد اطلاعات جلوگیری کرده و امکان گزارشگیری متمرکز و سریع را به مسئولین ذی‌ربط می‌دهد.

انتقاد نماینده مجلس از شایعه‌سازی درباره بانک پارسیان
قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مراسم افتتاح شعبه آزادگان ارومیه گفت: متاسفانه اخیرا علیه بانک پارسیان شایعه‌ای به وجود آمده که سازمان‌های نطارتی و قضائی کل کشور، باید با خاطیان برخورد کنند؛ بانک پارسیان یک سهام‌دار و پشتیبان قوی به نام ایران خودرو دارد که متاسفانه تعدادی افراد سودجو قصد داشتند با ایجاد کمپین عدم خرید خودرو داخلی تولید ملی را زمین بزنند.