• سه شنبه، 28 خرداد 1398
  • Tuesday 18 June 2019
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 497  -  19 بهمن 1395 ساعت 19:02


گسترش همکاری‌های تجاری ایران و بلاروس
رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشورمان، با اشاره به پایین‌بودن سطح مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: دو طرف باید در همکاری‌های تجاری و اقتصادی آتی جدی‌تر باشیم.محمد خزاعی با بیان اینکه در حال حاضر همکاری‌های اقتصادی دو کشور سالانه حدود 40 میلیون دلار است، تاکید کرد: در آینده نزدیک اولین جلسه کاری این کمیته برگزار و راه‌های همکاری چندمنظوره بررسی شود.
وی سرمایه‌گذاری صنعتی، خصوصی‌سازی و همکاری مشترک بین کمپانی ایران و بلاروس را شامل سرمایه‌گذاری به‌صورت کار مشترک در سایر کشورها از جمله حوزه‌های قابل بررسی جهت همکاری دو کشور ایران و بلاروس برشمرد.
خزاعی ابراز امیدواری کرد: این جلسه مشترک یک برنامه اجرایی و عملی را در حوزه‌های مطرح شده تهیه کند. در ادامه "ناتالیا نیکاندروا" رئیس آژانس تشویق سرمایه‌گذاری خارجی بلاروس نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار، بر لزوم توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار ایبِنا، وی از رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشورمان دعوت کرد، به همراه صنعتگران و سرمایه‌گذران ایرانی در سفر به بلاروس، از آژانس تشویق سرمایه‌گذاری خارجی کشورش دیدن کنند.
در پایان یادداشت تفاهم کمیته مشترک سرمایه‌گذاری بین دو کشور ایران و بلاروس به امضا رسید.