• پنجشنبه، 6 تیر 1398
  • Thursday 27 June 2019
گروه خبر: بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 48  -  20 دی 1395 ساعت 16:48


اخبار بانکی
بانک پاسارگاد مجمع برگزار کرد

مجمع عمومی‌عادی به‌طور فوق‌العاده بانک‌پاسارگاد با حضور بیش از ۸۸ درصد از صاحبان سهام برگزار شد. در این مجمع سهامداران با اکثریت آراء به اعضای هیات‌مدیره مورد تایید بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران رای اعتماد دادند. به این ترتیب سیدکاظم میرولد، دکتر مجید قاسمی، احمد وادی‌دار، ذبیح‌الله خزایی، مصطفی بهشتی‌روی، کامران اختیار و علی‌اکبر امین‌تفرشی به عنوان اعضای هیات‌مدیره بانک‌پاسارگاد انتخاب شدند.

شرایط گشایش اعتبار اسنادی دیداری بانک رفاه

بانک رفاه شرایط گشایش اعتبار اسنادی دیداری را اعلام کرد. با توجه به ضوابط و شرایط جدید گشایش اعتبار اسنادی دیداری بر مبنای نرخ دلار ۳۶.۰۰۰ ریالی برای واردات کالاهای مورد نیاز وارد کنندگان دارای ثبت سفارش با نوع تامین "ارز متقاضی" و با توجه به اینکه نوع عملیات بانکی برای تمامی‌گروه‌های کالایی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. اعلام شده است، مبنای محاسبه نرخ بابت پیش دریافت، دلار ۳۶.۰۰۰ ریال و یا معادل آن به سایر اسعار است.

بانک ملی و پرداخت وام ازدواج

بانک ملی ایران از ابتدای سال ۹۵ تا پایان آبان‌ماه نزدیک به ۵۶۷ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۸۱ میلیارد ریال پرداخت کرده است. طی مدت مذکور این بانک مبلغی حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به تعداد ۱۳۴ هزار و ۲۲۱ نفر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

طرح سندیکایی بانک سپه

کلید خوردن بزرگترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور با گشایش اعتبار یک میلیارد دلاری توسط بانک سپه؛ پس از توافق بانک‌های عضو کنسرسیوم و طی فرآیند بررسی طرح و احراز توجیه پذیری، با اعطای تسهیلات ارزی از محل منابع صندوق توسعه ملی به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار موافقت و متعاقب آن گشایش اعتبار اسنادی عملیاتی شد.

راه اندازی سامانه پارس‌بانک پارسیان

به منظور جلب رضایت مشتریان حقوقی VIP ؛ سامانه پارس بانک پارسیان راه اندازی شد این سامانه که با همکاری شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین راه اندازی شده، ابزاری است با قابلیت‌های زیر: امکان پایش وجوه نقد سازمان به همراه دپارتمان‌های زیر مجموعه، اطلاع از آخرین وضعیت میزان وجوه نقد و گردش سپرده‌ها، امکان مشاهده صورتحساب بدون محدودیت زمانی، مدیریت چک‌های واگذار شده، امکان ثبت چک و ...

فعالیت ارزی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون در راستای ارائه خدمات بهینه به مشتریان فعالیت‌های ارزی خود را گسترش می‌دهد. خدمات ارزی شامل صدور انواع ضمانت‌نامه‌هاو اعتبار اسنادی در بانک توسعه تعاون ارائه می شود و افراد حقیقی و تعاونی‌ها با مراجعه به شعب ارزی بانک می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

بخشودگی جرائم بدهکاران بانک کارآفرین

به منظور همراهی با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و ایجاد فرصت‌های بیشتر اشتغال، کلیه بدهکارانی که نتوانسته‌اند بدهی خود را تا تاریخ ۱۵ دی ماه نزد بانک‌های خود تسویه کنند، در صورت واریز نقدی اصل و سود متعلقه تا تاریخ ۲۹ اسفندماه می‌توانند از بخشودگی کلیه جرائم متعلقه بهره‌مند شوند.