• پنجشنبه، 8 خرداد 1399
  • Thursday 28 May 2020
گروه خبر: خودرو  -  شماره خبر: 2269  -  15 فروردین 1396 ساعت 13:10


ارزش بازار تسلا از فورد پیشی گرفت

ارزش بازار تسلا به دنبال صعود بیش از هفت درصدی ارزش سهام این خودروساز لوکس برقی از فورد پیشی گرفت.

 ارزش بازار تسلا در پایان معاملات روز دوشنبه به ۴۹ میلیارد دلار در مقایسه با ۴۶ میلیارد دلار ارزش بازار فورد رسید. سهام تسلا روز دوشنبه پس از این‌که این شرکت اعلام کرد در سه ماهه سال میلادی جاری رکورد بالایی خودرو تحویل داده است، صعود کرد.

تسلا بیش از ۲۵ هزار خودرو در سه ماهه سال میلادی جاری تحویل داده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است.

در حالی که فروش تسلا به سرعت رو به رشد است، همچنان در مقایسه با فروش فورد که تقریبا ۶.۷ میلیون خودرو در سال ۲۰۱۶ فروخت، ناچیز است.

تسلا سال گذشته ۷۶ هزار خودروی برقی تحویل داد با این همه سرمایه‌گذاران نسبت به پتانسیل رشد تسلا هیجان‌زده هستند.

این شرکت امسال قصد دارد فروش خودروی ارزان‌تر "مدل ۳" را که برای بازار انبوه جذاب خواهد بود، آغاز کند.

به گفته بن کالو، تحلیلگر فناوری انرژی، پنج سال قبل هیچ کس نمی‌دانست تسلا چیست. اما اکنون همه می‌خواهند یک تسلا داشته باشند و تسلا از بی ام و به عنوان یک خودروی آرمانی پیشی گرفته است.

در این بین، تسلا سرمایه‌گذاری عظیمی در تولید باطری انجام داده و یک کارخانه پنج میلیارد دلاری در نوادا می‌سازد که با اتمام آن بزرگ‌ترین کارخانه دنیا خواهد بود.

الون ماسک – مدیرعامل تسلا – امیدوار است با فعالیت در این ابعاد شرکت‌اش بتواند سریع‌تر نوآوری داشته و هزینه باتری‌ها را به میزان ۳۰ درصد کاهش دهد. این کارخانه علاوه بر تولید باتری برای خودرو برای خانه‌ها و شرکت‌ها هم باتری تامین می‌کند.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، شرکت تنسنت چین ماه گذشته پنج درصد سهام تسلا را به ارزش ۱.۷۸ میلیارد دلار خریداری کرد که به منزله رای اعتمادی به این خودروساز آمریکایی است./ایسنا