• جمعه، 22 فروردین 1399
  • Friday 10 April 2020
گروه خبر: خودرو  -  شماره خبر: 1529  -  16 اسفند 1395 ساعت 19:12

مدیرعامل سایپا:

سالانه یک محصول جدید عرضه می‌شود
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از عرضه سالانه یک محصول جدید از سوی این شرکت خبر داد.
به گزارش ایسنا، مهدی جمالی در مراسم رونمایی از محصول جدید سایپا کوئیک اظهار کرد: در حال حاضر سهم بازار سایپا در بازار خودرو کشور به ۴۱ درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سالانه یک محصول جدید با برند سایپا عرضه خواهد شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن در حوزه صادرات نیز طبق قرارداد منعقد شده با شرکت سیتروئن این شرکت متعهد شده که ۳۰ درصد از محصولات تولیدی در ایران را در شبکه فروش جهانی خود عرضه کند.
او ادامه داد: در حال حاضر تولید روزانه سایپا به بیش از ۲۵۰۰ دستگاه افزایش یافته است. درحالی‌که سال گذشته در مقاطعی تولید روزانه ۳۰۰ دستگاه کاهش یافته بود.
وی افزود: در گذشته سرمایه ثبتی سایپا ۱۷۰۰ میلیارد تومان و زیان انباشته پایان سال ۱۳۹۳ معادل ۴۲۰۰ میلیارد تومان بود بنابراین از نظر قانون تجارت سایپا و تمام زیرمجموعه‌های آن در شرایط ورشکستگی و مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت بودند.
جمالی با بیان اینکه در آن شرایط با تصویب مجلس شورای اسلامی‌و مصوبه آن توانستیم از فرصت استفاده کرده و در پایان سال گذشته به تجدید ارزیابی از محل سرمایه‌گذاری مالی بلندمدت بپردازیم، تصریح کرد: به این ترتیب در پایان سال گذشته سرمایه سایپا از ۱۷۰۰ میلیارد تومان به نزدیک ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
او ادامه داد: با این اقدام شرکت سایپا و تمام زیرمجموعه‌های آن از زیان‌دهی خارج شده و توانستند مجددا با سیستم بانکی تعامل کرده و در پی آن تولید روزانه شرکت نیز افزایش یافت.
وی افزود: در آن ایام در مواقعی روزانه ۱۶میلیارد تومان انصراف از فروش داشتیم درحالی‌که فروش شرکت کمتر از یک میلیارد تومان بود با این حال با اجرای طرح اتوخدمت مشکلات برطرف شده و ظرف یک هفته از سوی پرسنل سایپا ۶۴ میلیارد تومان به حساب این شرکت واریز شد.
وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب با مجموعه اقدامات صورت گرفته سایپا از زیان‌دهی خارج شده و تولید روزانه شرکت نیز به بیشترین مقدار آن در طول ۵۰ سال گذشته افزایش یافته است.

رئیس مجلس در رونمایی از کوئیک سایپا:
امیدوارم فکر و شیوه مدیریت سایپا در بخش‌های مختلف صنعت تسری یابد
لاریجانی در برنامه رونمایی از خودرو جدید سایپا گفت: از اینکه اضطراب‌های مالی سایپا به سامان رسیده است خوشحالم و امیدوارم همین فکر و شیوه مدیریت در بخش‌های مختلف صنعت تسری یابد.
  به گزارش سایپانیوز، محصول جدید سایپا با نام کوئیک با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت معدن و تجارت، رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و مدیران ارشد صنعت خودروسازی و قطعه سازی رونمایی شد.
دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی‌در مراسم رونمایی از کوئیک با ابراز خوشحالی از گزارش عملکرد سایپا، تصریح کرد: سایپا یکی از واحدهای مهم تولیدی کشور است و مجلس همواره در جریان مشکلات این شرکت بوده است که خوشبختانه گزارش‌های ارائه شده حاکی از بهبود وضعیت مالی سایپا در سال جاری است.
وی افزود: خودروسازی یک بخش مهم و پایه ای صنعت است و لذا وضعیت این صنعت برای مجلس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی تاکید کرد: ایجاد خلل در صنایع برای اقتصاد کشور مضر است و با اختلال بخش‌های صنعتی اقتصاد کشور دچار اختلال خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: برای مدیران ارشد نظام مهم است که چگونه مدیریتی بر بنگاه‌های اقتصادی اعمال شود تا اقتصاد کشور دچار اختلال نشود و امروزه با مدیریت درست، سایپا در حال پیشرفت است که جای قدردانی دارد و نقش همبستگی کارکنان در موفقیت سایپا بسیار موثر بوده و جای تبریک دارد.
لاریجانی با بیان اینکه یکی از ضعف‌های کشور در بخش تحقیق و توسعه است، اظهار کرد: به دلیل بالا بودن هزینه‌های تحقیق و توسعه کمتر به این موضوع توجه شده است در صورتی که باید شرایط تحقیق و توسعه را در صنایع و بنگاه‌های تولیدی فراهم کنیم.
وی با اشاره به احیای واحد تحقیق و توسعه سایپا، گفت: افول این مرکز تاسف بار و اما احیای آن خوشحال کننده تر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی‌با تاکید بر مشخص شدن جایگاه صنعت در استفاده از تسهیلات بانکی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی‌در قانون برنامه ششم سهم صنعت از تسهیلات بانکی را ۴٠ درصد پیش بینی کرده است.
لاریجانی افزود: مجلس شورای اسلامی‌مدافع صنعت است و تدابیر خوبی با هدف حمایت از صنعت خودرو در نظر گرفته شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه صادرات بخشی از اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای تولیدات با قابلیت صادرات است.
وی در پایان بر توجه خودروسازان به اهمیت ایمنی و محیط زیست تاکید کرد.
رونمایی از ارزان‌ترین خودروی دنده اتوماتیک کشور
خودروی کوئیک دارای استانداردهای آلایندگی یورو 4 است و قابلیت ارتقا به یورو 5 را دارد. ظهر روزدوشنبه در مراسمی‌با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، اعضای کمیسیون صنایع مجلس و مدیران خودروسازی کشور از جدیدترین خودروی تولیدی سایپا رونمایی شد.این خودرو که کوئیک نام دارد در چهار کلاس به بازار عرضه خواهد شد که دو مدل آن اتومات و دو مدل دیگر دستی خواهد بود و قیمت اتومات آن 35 میلیون تومان تعیین شده است.طراحی این خودرو توسط مرکز تحقیقات گروه خودروسازی سایپا انجام شده و تمام قطعات آن ایرانی است. حجم موتور این خودرو 1500سی‌سی و یکهزار و 63 کیلوگرم وزن دارد و حداکثر قدرت آن 87 اسب بخار است.خودروی کوئیک دارای استانداردهای آلایندگی یورو 4 است و قابلیت ارتقا به یورو 5 را دارد.این خودرو بر روی پلت‌فرم به روز شده x200  که محصولات تیبا و ساینا در آن تولید می‌شود در خط تولید قرار گرفت.