• شنبه، 9 مرداد 1400
  • Saturday 31 July 2021
گروه خبر: گزارش  -  شماره خبر: 11563  -  9 مرداد 1400 ساعت 20:05

خدمات و امدادرسانی شستا و شرکت‌های تابعه به سیل‌زدگان چهار استان:

امکانات شستا همچنان در اختیار سیل‌زدگان است

خدمات و امدادرسانی شرکت‌های تابعه شستا از ساعات ابتدایی بروز سیل در استان‌های گلستان، فارس، لرستان و خوزستان آغازشده و همچنان ادامه دارد.


به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی شستا، گروه شرکت های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) از ساعات اولیه سیل در استان‌های سیل‌زده حضور یافته و با تمام امکانات و منابع خود (اعم از توان لجستیکی، ماشین‌آلات راه‌سازی، سبک، سنگین و …) خدمات متنوعی را برای مردم فراهم کرده است.

 

گروه شرکت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در بخشی از خدمات خود که از سوی شرکت‌های تابعه ارائه شده است، با ارسال بیش از ۷۰ تن تایر به مناطق سیل‌زده (شرکت لاستیک بارز)، رایگان شدن خدمات ارتباطی اینترنت، مکالمه و پیامک (توسط شرکت رایتل)، تشکیل اکیپ‌های امدادی و تخصیص داوطلبانه یک تا سه روز حقوق توسط کارکنان شستا و کمک‌های نقدی و غیرنقدی دیگر، همراهی خود با مردم آسیب‌دیده از سیل مخرب استان‌های سیل‌زده را نشان داده است. بر این اساس، تمام شرکت‌های تابعه در این مسیر اقدامات گسترده‌ای داشته‌اند که در ادامه به تفکیک هر استان بخشی از خدمات ارائه می‌شود: 


امداد و خدمات شستا در استان گلستان

بر اساس این گزارش در استان گلستان، ارسال دارو و خدمت‌رسانی به داروخانه‌های مراکز دولتی بدون لحاظ کردن سقف بدهی، اجرا شد و علاوه بر این، اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط شرکت‌های سیمان ارومیه و سیمان شاهرود انجام شد. همچنین در این استان، آماده‌باش کلیه ماشین‌آلات سنگین، لودر، آمبولانس، خودرو سواری، وانت و… انجام شد و اعزام تیم همکاری با تیم مدیریت بحران استان و فرمانداری صورت گرفت.

اقدام حمایتی دیگر شستا و شرکت‌های تابعه، اختصاص حدود ۳۶۰ تن آهک و ۱۰ تن سیمان، بازگشایی پروژه سد چایلی و ارائه مهمان‌سراها برای امدادرسانی به مسافران و مردم آسیب‌دیده بوده است.


همراهی شستا در سیل استان فارس

شرکت‌های گروه شستا در امدادرسانی به سیل‌زدگان استان فارس نیز پیش‌قدم بودند و اقداماتی نظیر آماده‌باش ماشین‌آلات معدنی کارخانه‌ها و پرسنل در این استان برای کمک به مهار سیل، اجرای عملیات و کمک‌رسانی و هدایت سیلاب، اسکان مسافران نوروزی و پذیرایی از آن‌ها و اکیپ‌های راهداری و پلیس راهور، اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی و برگزاری جلسات مستمر و تشکیل تیم‌های واکنش را به انجام رساندند.


اقدامات گسترده شستا در استان خوزستان

شرکت های گروه شستا همچنین در سیل استان خوزستان نیز اقدامات گسترده‌ای را ساماندهی کرد که همچنان ادامه دارد.

تهیه لودر و تجهیزات توسط شرکت کشتی‌سازی اروندان در راستای جمع‌آوری پل منیخ (بر روی رودخانه کارون) با هماهنگی اداره بندر و دریانوردی و فرمانداری خرمشهر ساماندهی شد.

در سوی دیگر اختصاص یک تا سه روز حقوق و مزایای کلیه پرسنل به هموطنان سیل‌زده توسط شرکت‌های پتروشیمی فن‌آوران، ارائه اقلام و کمک‌های غیرنقدی (آب معدنی، پتو، چادر مسافرتی و …)، ارائه مواد غذایی و ملزومات مورد نیاز، تامین، تخصیص و توزیع سوخت، مشارکت با فرمانداری شهرستان‌های در معرض خطر سیل در امر کمک‌رسانی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، آماده‌باش کامل اکیپ‌های امدادی، ارائه تجهیزات و ماشین‌آلات کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی، ماشین‌آلات سبک و سنگین، اجرای عملیات و اقدامات در جهت بازسازی حاشیه رودخانه اروند و مناطق سیل‌خیز و ساخت خاک‌ریز، ارائه و تهیه تجهیزات لازم برای تیم‌های عملیاتی به یاری هموطنان سیل‌زده خوزستانی شتافتند.

 

کمک به بازسازی‌ها در استان لرستان

شستا در سیل استان لرستان نیز در کنار هموطنان سیل‌زده لرستانی بود و با ارسال اقلام و کمک‌های غیرنقدی، ارائه کپسول گاز توسط شرکت پرسی ایران گاز، مشارکت با فرمانداری شهرستان‌ها در معرض خطر سیل در امر کمک‌رسانی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، آماده‌باش کامل اکیپ‌های امدادی سیمان درود، آماده‌باش کلیه ماشین‌آلات سنگین و بیل، لودر، آمبولانس، خودرو سواری، وانت، اجرای عملیات و اقدامات در جهت بازسازی حاشیه رودخانه‌ها و مناطق سیل‌خیز و ساخت خاک‌ریز، تشکیل دو اکیپ امدادی ده و پنج‌نفره جهت امدادرسانی در شهرستان دورود و پلدختر با تجهیزات لازم، اقدامات انجام‌گرفته در پروژه سد و نیروگاه چم شیر، پیش‌بینی‌های صورت گرفته و عملکرد پرسنل شرکت سابیر در راستای انحراف مسیرعبور سیلاب، از هموطنانی که در این استان دچار سیل شده بودند، حمایت کرد.