• چهارشنبه، 6 اسفند 1399
  • Wednesday 24 February 2021
گروه خبر: ---  -  شماره خبر: 11501  -  17 اسفند 1396 ساعت 13:13

رییس کمیسیون عمران مجلس:

جعبه سیاه ATR72 فردا به ایران برمی‌گردد
 محمدرضا رضایی با اشاره به آخرین وضعیت بازخوانی جعبه سیاه ATR72، گفت: جعبه سیاه این هواپیما امروز به فرانسه منتقل شده و فردا پس از بازخوانی و رمزگشایی به کشور بازگردانده می شود.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در ایران بخشی از جعبه سیاه رمزگشایی شده است، افزود: مکالمات میان خلبان و مرکز کنترل و رادار در داخل کشور ترجمه و بازخوانی شده و قسمت مربوط به نقص فنی احتمالی و عملکرد سیستم های داخلی هواپیما نیز در کشور فرانسه رمزگشایی خواهد شد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق اظهارات سازمان هواپیمایی هر چند مکالمات خلبان با مرکز کنترل در داخل کشور رمزگشایی شده اما قابل ترجمه نیست، تصریح کرد: صحت این موضوع نیز هنوز معلوم نیست.
تهیه گزارشی از علل سقوط ATR72  در کمیسیون عمران مجلس
وی با تاکید بر اینکه گزارشی از علل سقوط ATR72 در کمیسیون عمران مجلس جمع بندی خواهد شد، گفت: این گزارش پس از نهایی شدن به هیات رئیسه جهت قرائت در صحن ارسال خواهد شد.
رضایی گفت: در صورت محرز شدن تخلف و کم کاری فرد یا دستگاهی در سقوط این هواپیما متخلفان به دستگاه قضا معرفی خواهند شد. رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: گزارش علل سقوط هواپیمای ATR72 پس از تعطیلات مجلس در ایام نوروز در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد./ایبنا