• چهارشنبه، 6 اسفند 1399
  • Wednesday 24 February 2021
گروه خبر: اخبار‌مهم / اقتصاد کلان  -  شماره خبر: 11493  -  15 اسفند 1396 ساعت 14:21


افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان/ رشد اقتصادی ۶ ماهه؛‌ ۶ درصد
محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران اظهارداشت، بر اساس گزارش رسمی خزانه در ۱۱ ماهه اول امسال تا ۳ اسفند  سال جاری ۲۷۱ هزار میلیارد تومان برای امور جاری و عمرانی هزینه شده که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۱۱ هزار میلیارد  تومان بود. بر اساس این گزارش، سخنگوی دولت اعلام کرد: ۱۷۶۵ میلیارد تومان برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه پرداخت شده است.
وی در ادامه گفت: ۲۸ درصد از خزانه نیز برای امور جاری و عمرانی بیشتر پرداخت شده و اعتبارات هزینه ای در این مدت ۱۵ درصد افزایش و اعتبارات عمرانی ۶۲ درصد رشد داشته است. نوبخت ادامه داد: رشد سرمایه گذاری سال قبل هفت درصد بود. امسال نیز رشد سرمایه گذاری داشتیم و رشد اقتصادی نیمه اول امسال ۶ درصد و میزان اشتغال زایی ۹۵۰ هزار نفر بود.
سخنگوی دولت افزود: دولت به دنبال پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران است و به همین جهت در میزان افزایش قیمت تضمینی گندم ملاحظات وجود دارد. سال گذشته ۱۱ هزارو ۶۵۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم پرداخت شد و این رقم برای دولت سنگین است.
نوبخت اظهارداشت: حقوق کارمندان دولت سال آینده افزایش ۱۰ درصدی دارد. علاوه بر این سه هزارو ۴۰۰ میلیاردتومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است. وی افزود: دولت با همه توان از دو وزیر پُرتلاش راه و تعاون حمایت می کند. وزیر راه برای نوسازی ناوگان هوایی مورد انتقاد قرار گرفت.
سخنگوی دولت در ادامه اضافه کرد: به محض لغو تحریم ها ۱۱ فروند هواپیمای نو وارد ناوگان هوایی شد و شبکه ریلی توسعه چشمگیر داشته و وزیر با تمام توان کار می کند. وزیر رفاه نیز دلسوزانه به دنبال منافع کارگران و بازنشستگان بوده است./ایبنا