• شنبه، 21 تیر 1399
  • Saturday 11 July 2020
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 11471  -  14 اسفند 1396 ساعت 13:22


بانک‌ها در آینده چه افرادی را استخدام می‌کنند؟
«برت کینگ» ، درباره اینکه فرصت های شغلی آینده در بانک ها با توجه به رشد فزاینده استفاده از فناوری اطلاعات و ورود فین تک ها به ارائه خدمات چه هستند، گفت: مهم ترین مشاغلی که بانک ها در آینده به آنها نیاز دارند به حوزه فناوری اطلاعات مربوط می شود.
وی افزود: در گذشته بانک ها نیاز به مشاغلی مانند متخصصان امور بانکی و بازاریابان داشتند اما در آینده این مشاغل به مانند گذشته مورد نیاز آنها نخواهد بود؛ در عوض بانک ها نیاز به سرمایه گذاری برای تربیت نیروی انسانی در مهارت های جدید دارند.
این آینده پژوه بانکی اظهارداشت: بانک ها در آینده به طور مشخص به متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، «یادگیری ماشین» (Machine Learning)، افرادی با قابلیت استفاده از هوش مصنوعی دارند.
کینگ ادامه داد: البته بانک ها نیاز دارند تا متخصصان علوم رفتاری را نیز استخدام کنند تا این افراد با استفاده از رفتار مشتریان، خدمات مورد نیاز آنها را پیش بینی کنند. این کارشناس بانکداری الکترونیک تریح کرد: همچنین بانک ها به افرادی نیاز دارند تا بتوانند اپلیکیشن های موبایلی را طراحی و به روز رسانی کنند. وی توضیح داد: در حال حاضر شعب بانک ها از نظر پراکندگی جغرافیایی تاسیس و فعالیت می کنند اما در آینده نزدیک اجتماعات دیجیتالی شکل خواهد گرفت./ایبنا