• پنجشنبه، 8 خرداد 1399
  • Thursday 28 May 2020
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 11240  -  18 بهمن 1396 ساعت 18:49


سخنگوی شرکت دی اچ ال : ایران را تحریم نکرده ایم
پیشتر یک منبع آگاه در این شرکت گفته بود به دلیل تحریم‌‌های ایران، محدودیت‌هایی برای ارسال بسته به ایران در نظر گرفته است.
به گزارش ایرنا ؛ سخنگوی 'دی‌اچ‌ال' به دویچه‌وله‌‌فارسی گفت که شعبه بریتانیا احتمالا به دلیل بالا بودن تقاضای ارسال بسته برای اشخاص حقیقی در ایران، ارائه این سرویس را متوقف کرده است. اما ارائه این سرویس برای شرکت‌هایی که در ایران دارای حساب کاربری با 'دی‌اچ‌ال' هستند، ادامه دارد.»
وی گفت : شعبه‌های 'دی‌اچ‌ال' می‌توانند به طور مستقل در مورد ارائه خدمات خود تصمیم بگیرند. اما سیاست‌های کلی ما برای ارائه خدمات به ایران تغییر نکرده است و در آلمان شما می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.»
ارسال بسته پستی به ایران با سرویس 'دی‌اچ‌ال' اکسپرس به صورت تلفنی هماهنگ می‌شود و فرد متقاضی باید فرم‌های مشخصی را برای ارسال بسته به ایران پر کند. بسته پستی سپس با سرویس 'دی‌اچ‌ال' در محل سکونت فرستنده دریافت و به مقصد مورد نظر ارسال می‌‌شود.
'دی‌اچ‌ال' بخشی از دویچه‌پست، بزرگترین شرکت پست آلمان است که سال 1995 و در پی خصوصی‌سازی شرکت پست دولتی آلمان تاسیس شد. 'دی‌اچ‌ال' در 220 کشور و منطقه خودمختار یا نیمه‌خودمختار جهان شعبه دارد و 'دی‌اچ‌ال' اکسپرس یکی از سرویس‌های آن است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بن است.