• دوشنبه، 29 بهمن 1397
  • Monday 18 February 2019
گروه خبر: بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 11168  -  12 بهمن 1396 ساعت 13:28


هزاران زوج با تسهیلات بانک ملی ایران به خانه بخت رفتند
این بانک در راستای عمل به رسالت های اجتماعی خود نگاه ویژه ای به مسائل مرتبط با جوانان دارد و در همین راستا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج سهم قابل توجهی از مجموع تسهیلات پرداخت شده بانک ملی ایران را داشته است.
در سال ۹۵ تعداد ۲۱۹ هزار و ۱۸۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ارزش ۱۹ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال توسط بانک ملی ایران به جوانان پرداخت شد که نقش قابل توجهی در کوتاه شدن صف وام ازدواج داشته است.
در ۱۰ ماه ابتدای سال جاری نیز تسهیلات ازدواج پرداخت شده بانک ملی ایران رشد قابل توجهی داشت و ۲۰۱ هزار و ۶۴۰ جوان ایرانی طی مدت مذکور با این تسهیلات به خانه بخت رفته اند که این تسهیلات بالغ بر ۲۱ هزار و ۳۷ میلیارد ریال بوده است.
این در حالی است که در سال جاری دولت و بانک مرکزی نیز تاکید ویژه ای به تسهیل شرایط ازدواج جوانان و تامین منابع اعتباری لازم در این بخش را داشته اند و از همین رو طرح ضربتی وام ازدواج از یکم مردادماه تا ۱۵ مهرماه سال جاری اجرا شد.
بانک ملی ایران در اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در میان سایر بانک ها پیشتاز بود که به پاس کسب بیشترین سهم از ۵۲۰ هزار تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده طی دوره اجرای طرح مورد تقدیر ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی قرار گرفت.
یازده بانک در اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نقش داشتند که سهم بانک ملی ایران در تعداد و میزان تسهیلات پرداختی بیش از همه بود. عملکرد واحدهای بانک ملی ایران در سراسر کشور نشان می دهد از ابتدای مردادماه تا ۱۵ مهرماه امسال تعداد ۷۲ هزار و ۴۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در این طرح پرداخت شده است که بر هفت هزار و ۵۳۶ میلیارد ریال بالغ می شود.
همچنین بانک ملی ایران در راستای تقویت سنت نیکوی قرض الحسنه تمهیدات تازه ای در قالب «تامین مالی جمعی» اندیشیده تا از این طریق تعیین محل مصرف منابع قرض الحسنه بانک به مشتریان واگذار شود. در این بخش هم مشتریان می توانند وجوه خود را به صورت قرض الحسنه  به بخش ازدواج جوانان نیازمند اختصاص دهند.
در این نظام طراحی شده، سامانه ای قرار گرفته که با مراکز ارائه دهنده خدمات عام المنفعه به طور مستقیم در ارتباط است و افراد یا طرح های نیازمند حمایت مالی از طریق آن معرفی می شوند. بانک ملی ایران به عنوان عامل جمع آوری منابع مالی، این طرح ها را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. با این روش، سپرده گذاران می توانند از میان انبوه طرح ها و افراد نیازمند، خودشان محل مصرف منابع را به صورت حامی با فعالیت هبه یا غیرانتفاعی و تسهیلات قرض الحسنه مشخص کنند./روابط عمومی بانک ملی ایران