• پنجشنبه، 21 آذر 1398
  • Thursday 12 December 2019
گروه خبر: اقتصاد کلان  -  شماره خبر: 11135  -  10 بهمن 1396 ساعت 13:40

نماینده مرند و جلفا در مجلس

مجلس از دادن چک سفید امضاء به دولت واهمه دارد
نمایندگان در نشست علنی نوبت بعدازظهر (یکشنبه، ۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی نسبت به ادامه رسیدگی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور پرداختند و در نهایت کلیات این لایحه را با ۸۳ رای موافق،۱۲۰ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۱۶نماینده حاضر در مجلس رد کردند.
در این راستا محمد حسن‌نژاد، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: مقصود رد لایحه بودجه نبود بلکه مجلس، گزارش‌کمیسیون تلفیق  را رد کرد که حامل چند پیام بود که البته‌اثر گزارش تفریغ بودجه در این اتفاق بی‌تاثیر نبود.
وی ادامه داد: زمانی‌که دیوان محاسبات مجلس گزارش می‌دهد که دولت در بودجه ۸۰ درصد رعایت نکرده و انحراف دارد مجلس اعتماد خود را به دولت از دست می‌دهد و از دادن چک سفید امضاء به دولت واهمه دارد و سعی می‌کند در امور دولت ریز شود.
وی با بیان اینکه اعتماد مجلس به دولت کمرنگ شده است، گفت: ابهامات زیادی در لایحه بودجه وجود دارد به عنوان مثال از ۴.۵ میلیون بشکه نفت ۲.۵ میلیون آن مشخص است اما ۲ میلیون بشکه دیگر هنوز مشخص نیست کجا و چطور هزینه می‌شود و مسلما مجلس به این موضوع حساس می‌شود.
حسن‌نژاد افزود: دو سوم کل بودجه برای شرکت‌های دولتی است که هیچ اطلاعاتی از آن در دست نیست. علاوه بر آن ۵۰ درصد بودجه عمرانی عملا یکجا در دست دولت است و ردیف مشخصی ندارد  به همین دلیل مجلس بر روی آن حساس شده است.
 وی گفت: این سوال برای ما پیش آمده که چرا یارانه‌ها پارسال حذف نشد و در شرایط فعلی باید حذف شود و یا اینکه چرا پس از ۴ سال تصمیم بر گران کردن بنزین گرفته می‌شود؟