• پنجشنبه، 21 آذر 1398
  • Thursday 12 December 2019
گروه خبر: اقتصاد کلان  -  شماره خبر: 11107  -  8 بهمن 1396 ساعت 16:51

قوامی در اخطاری:

۲۵ هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی به خزانه واریز نشده است
هادی قوامی در جلسه علنی عصر امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۹۷ در اخطاری گفت: براساس قانون باید کلیات دریافتی دولت به خزانه وارد شود اما ۲۵ هزار میلیارد تومان از درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی در سال‌های ۸۹ تا ۹۵ به خزانه واریز نشده است که باید از این محل پرداخت‌ها به صورت قانونی انجام شود. قطعا دیوان محاسبات موظف به رسیدگی به این موضوع و قرائت گزارش آن در مجلس است.
این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی افزود: دولت ممکن است با این گزارش مخالفت داشته باشد ولی این مخالفت نباید به این معنا باشد که ایرادات اساسی نسبت به این گزارش وارد شود چون این روند باعث تضعیف مجلس خواهد شد.
وی در اخطار دیگری گفت: شاکله اساسی بودجه تبصره ۱۴ و ۱۸ آن است که نباید براساس اصل ۴۳ قانون اساسی مبتنی بر اسراف و تبذیر باشد اما سوال این است که یارانه پرداختی از سال ۸۹ تاکنون که بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، چقدر توانسته رضایتمندی را در بین مردم برآورده کند.
قوامی همچنین در اخطار دیگری گفت: اگر مجلس به دنبال تغییر در لایحه بودجه است، باید در حدی این کار را انجام دهد که شاکله آن تغییر نکند با این توجه که ما خودمان به دلیل نداشتن نیروی کارشناسی لازم نباید این کار را انجام دهیم./ایسنا