• سه شنبه، 3 مهر 1397
  • Tuesday 25 September 2018
گروه خبر: فناوری اطلاعات  -  شماره خبر: 10862  -  20 دی 1396 ساعت 13:56


تلگرام هم به دنیای ارزهای مجازی می‌پیوندد/تولد «گرم» در مارس است
قرار است بزودی تلگرام هم به دنیای ارزهای رمزنگار قدم بگذارد و با انتشار ارز رمزنگار جدیدی به نام «گرم» خود را رقیب جدی بیت کوین، اتریوم و ریپل معرفی کند. ارز رمزنگار «گرم» با ادغام شبکه تلگرام قادر خواهد بود تا راهی آسان برای انتقال پول بصورت خصوصی و بین المللی را مهیا کند.
تلگرام به این سامانه جدید این توانمندی را خواهد تا به نسل سوم شبکه بلاک چین تبدیل شود. بلاک چین به عنوان بستر اصلی ارزها رمزنگار است. کیف الکترونیکی تلگرام در سه ماه آخر سال ۲۰۱۸ میلادی راه اندازی می شود، اما از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی کاربران می توانند از آن برای خدمات مالی استفاده کنند.
«گرم» بر خلاف بیت کوین داری سرعت سریعی خواهد بود و قادر است در هر ثانیه تقریبا یک میلیون تراکنش انجام دهد، اما بیت کوین در هر ثانیه ۷ تراکنش جهانی را انجام می دهد.
شرکت تلگرام برای ۲۰۰ میلیون «گرم» برنامه ریزی کرده که از مجموع این تعداد ۴ درصد آن در اختیار تیم توسعه دهند، ۵۲ درصد دیگر آن در اختیار تلگرام به منظور جلوگیری از ایجاد بستری برای معاملات پُرمخاطره و ۴۴ درصد آن هم برای فروش عرضه خواهد شد.  
تلگرام عرضه «گرم» را به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار محدود خواهد کرد و گفته می شود که این ارز رمزنگار جدید قابلیت تبدیل شدن به بزرگترین ارز مجازی دنیا را داشته باشد. همچین انتظار می رود عرضه اولیه «گرم» از ماه مارس سال جاری میلادی آغاز خواهد شود و سرمایه گذاران علاقمند فرصت سرمایه گذاری بر روی «گرم» را به دست آورند.  
بر پایه این گزارش، مجموع سرمایه بازار ارزهای رمزنگار جهان ۷۵۴ میلیارد دلار است که سرمایه بازار سه ارز مجازی پیشگام یعنی بیت کوین، اتریوم و ریپل تقرییا نیمی از این رقم را به خود اختصاص داده و «گرم» این ظرفیت را دارد که رکوردار بازار ارزهای رمزنگار شود./ایبنا به نقل از یاهو فاینانس