• جمعه، 27 مهر 1397
  • Friday 19 October 2018
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 10757  -  13 دی 1396 ساعت 11:18


واگذاری دارایی‌های ثابت بانک‌ها/ حل مشکل دارایی‌های منجمد
محمد حسین حسین زاده ، درباره حل مشکلات مربوط به دارایی های منجمد در نظام بانکی، گفت: این موضوع تابعی از وضعیت اقتصاد واقعی کشور است که باعث شده تا اینگونه مسائل در نظام بانکی کشور بروز کند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت اظهارداشت‌: ‌بخشی از دارایی های منجمد بانک ها از طریق سیاست گذاری بانک مرکزی و پیگیری شبکه بانکی در حال حل و فصل است و موضوع واگذاری بنگاه ها و دارایی های ثابت بانک ها در دستور کار قرار دارد.
حسین زاده با تاکید بر اینکه این روند در طول دستکم دو دهه به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: حل مشکل دارایی های منجمد بانک ها نیازمند زمان است.
به گزارش ایبِنا، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی طی روزهای گذشته از فروش ۱۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد از جمله بنگاه‌های در اختیار بانک‌ها طی سال‌جاری و برنامه ریزی بانک‌ها برای افزایش این رقم به ۲۰ هزار میلیارد تومان تومان تا خرداد ۹۷ خبر داد.
وی با اعلام این خبر افزود: در خصوص واگذاری بنگاه های متعلق به بانک ها، یک بحث این بود که با توجه به وضعیت بازار و عدم وجود خریدار با قیمت بالا، آیا باید بانک ها این بنگاه ها را با همین میزان بازدهی ناچیز، تحت تملک نگه دارند یا آنها را بفروشند و پولش را در اقتصاد به گردش در بیاورند؟  
کرباسیان گفت: پاسخ ما به این سوال مثبت است، زیرا ما مطابق وظیفه قانونی، اعتقاد داریم که خصوصی سازی در راستای سیاست های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی، باید انجام شود لذا قطعا با سرعت بیشتری موضوع فروش اموال مازاد بانک ها در دستور کار خواهیم داشت./ایبنا