• چهارشنبه، 28 آذر 1397
  • Wednesday 19 December 2018
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 10735  -  11 دی 1396 ساعت 14:50


حرکت شاخص بورس در مسیر سبز
 امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۴۶ واحد رشد کرد و به رقم ۹۶ هزار و ۲۰۷ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با رشد ۵۰ واحدی تا رقم ۱۷ هزار و ۲۷۰ بالا رفت.
در حالی دماسنج بازار سرمایه امروز ۶۴۶ واحد رشد می‌کند که در روز گذشته بیش از ۱۷۰۰ واحد افت را تجربه کرد. دیروز تقریبا تمام نمادها در گروه‌های اصلی از جمله فلزات اساسی، نفت، خودرو و کانه‌فلزی کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند.
ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و فولاد مبارکه اصفهان هر یک به ترتیب ۴۸، ۴۲ و ۳۹ واحد تاثیر افزاینده روی دماسنج بازار سرمایه داشتند. اما در طرف مقابل پارس دارو، بانک اقتصاد نوین و گروه دارویی سبحان به ترتیب با ۱۱، ۷ و ۶ واحد تاثیر، بیشترین نقش کاهنده را در دماسنج بازار سرمایه ایفا کردند.
علی رغم روز گذشته امروز اکثر سهم‌های خودرویی با رشد قیمت مواجه شدند. همچنین گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای یکدست افزایش در قیمت پایانی را تجربه کردند. هر چند که این مقدار رشد قیمت عمدتا کمتر از دو درصد بود.
در گروه خودرو بازار شاهد معامله ۱۳۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان و در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد ۲۸ میلیون سهم به ارزش ۱۴ میلیارد تومان بود.
از طرف دیگر در گروه فلزات اساسی روند قیمت سهم‌ها عمدتا رو به رشد بود و این رشد در بیشتر نمادها کمتر از دو درصد دیده می‌شد. در این گروه بیش از ۷۸ میلیون سهم به ارزش ۲۵ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۴۶ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۶۸ میلیون سهم در ۶۲ هزار و ۸۱۰ نوبت داد و ستد بود.
آیفکس نیز امروز با ۲۵ واحد رشد تا رقم ۱۰۵۸ واحدی افزایش یافت. این در حالی است که در روز گذشته شاخص کل فرابورس ایران با افت ۳۵ واحدی مواجه شده بود. ارزش معاملات این بازار امروز به رقم ۱۶۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۴۳۲ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد./ایسنا