• یکشنبه، 11 خرداد 1399
  • Sunday 31 May 2020
گروه خبر: اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 10685  -  9 دی 1396 ساعت 16:07


سیتی بانک آمریکا ۱۱.۵ میلیون دلار جریمه شد
ناظر معاملات بورس وال استریت آمریکا اعلام کرد: سیتی گروپ به دلیل ارائه اطلاعات غلط به مشتریان خرده فروش به پرداخت حداقل ۱۱.۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده است.
در همین حال سیتی گروپ با ارائه اطلاعات غلط درباره نرخ صدها سهام در وال استریت در طول ۵ سال منجر به عدم دسترسی مشتریان به اطلاعات بورسی صحیح و سرمایه گذاری بر پایه آن شده است.
همچنین در تحقیقات انجام شده مشخص شد که واحد کارگزاری سیتی بانک آمریکا بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۳۸ درصد از اطلاعات مرتبط با سهام اوراق را به اشتباه در اختیار مشتریان قرار داده است.
این اطلاعات منجر به آن شده که در بعضی از موارد، به جای اینکه سهامی فروخته شود، خریداری آن صورت گیرد و کارگزاران سیتی بانک، کمیسیون هایی را برای درخواست تراکنش هایی که ممکن است خارج از ضوابط بوده، جمع آوری کرده اند.
البته انتشار اطلاعات غلط به دلیل مشکلات موجود در دیتای الکترونیکی سیتی گروپ بوده که تعمیر نشده و بر روی بیش از یکهزار و ۸۰۰ سهام تاثیر گذاشته است.
بر همین اساس بانک سیتی گروپ به دلیل عدم رفع مشکل سیستم اطلاعات بورسی خود باید ۵ میلیون دلار جریمه به رگولاتور نظارت بورس  و ۶.۵ میلیون دلار جریمه به مشتریان زیان دیده پرداخت کند.  
بر پایه این گزارش چندی پیش بانک «جی پی مورگان چیس» آمریکا هم به دلیل ایجاد مشکل برای برخی از مشتریان بورسی خود در یک بازه زمانی ۸ ساله با پرداخت ۲.۸ میلیون دلار برای حل و فصل دادن آن موافقت کرده بود./ایبنا