• جمعه، 16 خرداد 1399
  • Friday 5 June 2020
گروه خبر: بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 10625  -  5 دی 1396 ساعت 14:06


قرارداد فاینانس ۴ بانک ایرانی با اگزیم بانک روسیه منعقد شد
علی صالح آبادی ، مبلغ قرارداد بدون محدودیت و با توافق طرفین قابل استفاده است ضمن اینکه دوره ساخت ۳تا ۵ سال برای هر پروژه با  دوره بازپرداخت هر پروژه ۱۰ سال است.
وی اظهار داشت: پیش از این نیز بانک توسعه صادرات ایران در راستای تسهیل مبادلات تجاری بین المللی و کمک به فرایند تامین مالی خارجی هدفمند در کشور، موفق به انعقاد قراردادهای فاینانس با اگزیم بانک کره جنوبی و سیتیک تراست چین و اوبر بانک اتریش شده که قطعا حائز اهمیت است، اما قراردادی که امروز درحوزه فاینانس با اگزیم بانک روسیه به امضا رسید، از منظر راهبردی و رویکرد دو کشور مبنی بر توسعه روزافزون روابط استراتژیک در حوزه های مختلف ازجمله اقتصادی، از اهمیت منحصر به فردی برخوردار است.
وی ادامه داد: نگاهی به آمار مبادلات تجاری میان دو کشور طی چند سال اخیر به خوبی حکایت از این واقعیت دارد که راهبرد کلان و عزم دو کشور برای گسترش همکاری ها، در عرصه تجاری نیز نمود قابل توجهی داشته است، به نحوی که شاهد رشد چشمگیر حجم مراودات بازرگانی دو کشور طی سال های اخیر هستیم.
 مدیر عامل بانک توسعه صادرات خاطر نشان کرد: این میزان رشد، اگرچه بسیار امیدوارکننده است، اما با آنچه که مطلوب و شایسته ظرفیت های بالای دو کشور است، فاصله دارد؛ در همین راستا تسهیل و تقویت زیرساخت های موردنیاز برای گسترش روابط اقتصادی و توانمندسازی فعالان بخش خصوصی در ابعاد مختلف ازجمله مالی به منظور حضور پررنگ در بازارهای صادراتی دو کشور، بسیار اهمیت دارد. انعقاد قرارداد فاینانس میان بانک توسعه صادرات ایران و بانک های سپه، پارسیان و پاسارگاد با اگزیم بانک روسیه گام بسیار مهمی در همین راستا ارزیابی می شود که حاکی از عزم و اراده طرفین برای تقویت همکاری هاست. امید که شاهد گسترش روزافزون این همکاری ها باشیم./ایبنا