• سه شنبه، 28 خرداد 1398
  • Tuesday 18 June 2019
گروه خبر: اخبار‌مهم / بانک‌و‌بیمه  -  شماره خبر: 104  -  25 دی 1395 ساعت 15:28


اخبـار بانکی
برنامک انتقال پول دسته‌ای بانک ملی
در راستای ایجاد سهولت هرچه بیشتر کاربران هنگام انتقال پول در سامانه بام، برنامک انتقال پول دسته‌ای ایجاد شده است. کاربران با استفاده از این برنامک می‌توانند در صورت نیاز، با بارگذاری یک فایل متنی با فرمت .txt به انجام همزمان چند انتقال پول اقدام نمایند. همچنین محدودیتی روی نوع انتقال پول‌های موجود در یک فایل وجود ندارد.

تسهیلات با سود صفر تا چهاردرصد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران بدون بهره و تنها در مقابل اخذ صفر تا ۴ درصد کارمزد به نیازمندان واقعی جامعه اعطا می‌شود. مرتضی اکبری اظهار کرد: عملیات بانکداری اسلامی‌براساس فقه معاملات اسلامی‌صورت می‌گیرد و مهم‌ترین اصل در آن تقسیم سود و زیان حاصل از معامله و پرهیز از پرداخت ربا است.

شرکت‌های تابعه بانک مسکن باید در کنار سرمایه ارزش‌افزوده ایجاد کنند
مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه شرکت‌های تابعه بانک مسکن باید در کنار سرمایه با «مدیریت موثر» خود ارزش‌افزوده ایجاد کنند، گفت: ایجاد ارزش‌افزوده در شرایط فعلی که دیگر خبری از درآمدهای بالای نفتی و ارزی نیست، دشوار است. محمدهاشمی‌بت‌شکن افزود: اگر این دو مولفه در کنار یکدیگر قرار گرفت، شرکت موفق خواهد بود.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بانک پارسیان و موسسه دانش بنیان برکت
تفاهم‌نامه همکاری میان بانک پارسیان و موسسه دانش بنیان برکت به منظور رشد و تجاری سازی محصولات این موسسه دانش بنیان به امضا رسید. این تفاهم‌نامه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور هم‌افزایی در کمک به شرکت‌های دانش بنیان از طریق همکاری در تامین مالی و اعطای تسهیلات از منابع مختلف، مشارکت در پروژه‌های میکروفاینانس و مساعدت‌های فنی و عملیاتی مرتبط با فعالیت‌های گروه مالی پارسیان، منعقد شد.

نرخ مطالبات غیرجاری در موسسه ثامن تک رقمی‌شود
مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن گفت:  باید با استفاده از توان پرسنل نرخ مطالبات غیرجاری را تک رقمی‌کرد. محمد ابراهیم پور زرندی اظهار داشت: باید برنامه ریزی   به گونه‌ای باشد که بتوان از مسیر پیش رو عبور کرده و به هدف اولیه که اخذ مجوز بانک مرکزی و تبدیل به موسسه است، برسیم و برای گام‌های بعدی و بزرگ‌تر از امروز برنامه‌ریزی کرد.

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون
نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌دولت را موظف به افزایش سرمایه بانک توسعه از طریق فروش اموال مازاد وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی کردند. براین اساس دولت موظف شد در قالب تشکل‌های اقتصادی تعاونی به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون از سال اول اجرای قانون برنامه از محل فروش اموال مازاد وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی پس از واریز به خزانه در قالب بودجه سنواتی به حساب افزایش سرمایه دولت در بانک منظور کند.