• جمعه، 28 تیر 1398
  • Friday 19 July 2019
گروه خبر: بورس  -  شماره خبر: 10379  -  22 آذر 1396 ساعت 14:31


رکورد بی سابقه در بورس /شاخص در کانال 93 هزار واحد
 امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۵۴ واحد رشد کرد و برای بار دیگر توانست سقف‌شکنی کند و در تراز ۹۳ هزار و ۲۸۳ واحدی بایستد. شاخص کل هم وزن نیز در این مدت ۱۱ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۷۴۸ رسید.
شاخص آزاد شناور نیز با رشد ۵۳۷ واحد تا رقم ۱۰۱ هزار و ۹ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۴۹۷ و ۱۲۲۳ واحد رشد کردند.
در معاملات امروز سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه‌ گذاری غدیر و فولاد خوزستان به ترتیب با ۱۲۶، ۱۰۲ و ۷۰ واحد تاثیر مثبت بیشتری نقش افزاینده در بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو و سایپا به ترتیب با ۶۷، ۳۵ و ۲۶ واحد تاثیر منفی سعی کردند دماسنج بازار سرمایه را به سمت پایین هدایت کنند.
در معاملات امروز تعداد زیادی از نمادهای گروه محصولات شیمیایی با روند افزایشی در قیمت مواجه شدند هر چند که نمادهایی که در قیمت پایانی کاهش داشتند نیز کم نبودند. در این گروه ۷۸ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۲۴ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
اما در گروه خودرو امروز نیز روند کاهشی در قیمت سهم‌ها به غیر از معدود نمادها ادامه پیدا کرد. در این گروه ۲۱۹ میلیون سهم به ارزش حدود ۳۵ میلیارد تومان دست به دست شده است. در گروه فلزات اساسی روند قیمت سهم‌ها عموما کمتر از دو درصد به سمت بالا یا پایین بود. در این گروه ۱۹۷ میلیون سهم به ارزش ۵۴ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۶۸ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۷۴۹ میلیون تومان در ۹۱ هزار و ۸ نوبت دادوستد بود.
آیفکس نیز امروز با رشد ۱۱.۵ واحد تا رقم ۱۰۴۲ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۴۱۱ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات تا عدد ۹۰۶ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت./ایسنا