• یکشنبه، 11 خرداد 1399
  • Sunday 31 May 2020
گروه خبر: اخبار‌مهم / اقتصاد بین‌الملل  -  شماره خبر: 10340  -  20 آذر 1396 ساعت 15:16

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت اعلام کرد

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت اعلام کرد
افروز بهرامی در نشست خبری که امروز (دوشنبه) در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور معاون صنایع این وزارتخانه و نیز قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید برگزار شد، درباره آخرین وضعیت سرمایه‌ گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور، اظهار کرد: از زمان آغاز به کار دولت دوازدهم تاکنون دو میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی جذب شده است.
وی با اشاره به این‌که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حدود ۱۱ میلیارد دلار به تصویب هیات سرمایه‌ گذاری خارجی رسیده است، گفت: این رقم مربوط به ۲۵۲ پروژه در حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده که ۱۰۶ پروژه در حال بهره‌برداری است.
مدیرکل سرمایه‌ گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که از زمان آغاز به کار دولت دوازدهم دو میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری برای ۳۸ پروژه به تصویب رسیده است، یادآور شد: پیش از این چین در رتبه اول سرمایه‌ گذاران خارجی قرار داشت که در حال حاضر به ترتیب آلمان، ایتالیا و چین در رتبه اول تا سوم قرار گرفتند. علاوه بر این در فارس، بوشهر و کرمان به ترتیب بیشترین سرمایه‌ گذاری خارجی صورت پذیرفته است.
بهرامی ادامه داد: طی ۲۰ سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفته که به طور متوسط سالانه معادل دو میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی به شمار می‌آید./ایسنا