• یکشنبه، 22 تیر 1399
  • Sunday 12 July 2020
گروه خبر: خودرو  -  شماره خبر: 10117  -  4 آذر 1396 ساعت 09:38


اتاق خودروی جدید سیتروئن در کارخانه سایپا - سیتروئن کاشان
آفتاب اقتصادی: برخی منابع خبری می‌گویند که در حال حاضر اتاق C3 برای مونتاژ آزمایشی تریم خودرو به کاشان آمده و در اوایل تابستان می‌توان سهم بالایی از این هاچبک را در ایران تولید و مونتاژ کرد.به تازگی تصاویری از خط تولید سایپا سیتروئن (سایپا کاشان) منتشر شده که خبر از ورود اولین اتاق‌های C3 را به داخل شرکت می‌دهند.
این خودرو فاصله محوری ۲۵۴۰ میلی متر را دارد و می‌توان به‌عنوان یک هاچبک معمولی و تا حدی جادار آن را معرفی کرد. همچنین پیشرانه این خودرو در نسخه بنزینی ۱٫۲ لیتر حجم دارد و با سه سیلندر به فناوری توربو مجهز است. این پیشرانه قدرت حدود ۱۱۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۹۰ نیوتون متر تولید می‌کند و گیربکس شش دنده اتوماتیک دو کلاچه آن قدرت را به چرخ‌های جلو می‌رساند
 شتاب این نسخه از C3 کمتر از ۹٫۵ ثانیه اعلام می‌شود. همچنین باید اشاره کرد که مشخصات فوق برای نسخه بازار اروپا بوده و احتمال هر نوع تغییری در مشخصات فنی این خودرو برای بازار ایران وجود دارد. به احتمال زیاد C3 قیمتی کمتر از ۹۰ میلیون تومان را در بازار ایران به خود اختصاص می‌دهد.
سیتروئن C3 نسل جدید قرار است که در روز شنبه هفته جاری به صورت رسمی در تهران رونمایی شود. برخی منابع خبری می‌گویند که در حال حاضر اتاق C3 برای مونتاژ آزمایشی تریم خودرو به کاشان آمده و در اوایل تابستان می‌توان سهم بالایی از این هاچبک را در ایران تولید و مونتاژ کرد.